Goldman Sachs má skvelú funkciu na svojej webstránke s názvom “25 spôsobov, akými sa svet mení”, ktorá pochádza z výročnej bankovej správy za rok 2013. Zoznam zahŕňa sedem “súbežných revolúcii v rámci technologického priestoru.” Prelomová technológia má obrovský vplyv na globálne podniky a hospodárstvo, ktorý nemôžeme ignorovať. Upozorníme Vás na sedem kľúčových technologických trendov, ktoré ovplyvnili globálnu ekonomiku.

E-commerce platformy: Rast e-commerce bude vidieť “prvú skutočnú digitálnú generáciu prísť do vlastného. Online nakupovacie platformy začnú súťažiť o väčší podiel na maloobchodnom trhu. Očakáva sa, že digitálny obchod získa transakcie s ročným rastom vyšším ako 17% v najbližších troch rokoch.

Súvisiace: 10 ohromujúcich produktov, na ktorých Google aktuálne pracuje

Zdravotnícke technológie: Doktori budú schopní používať technológie pre detekciu ochorení, ako rakovina a ďalších infekčných ochorení už čoskoro. Goldman poukazuje na Massachusetts – Based Hologic, ktorý má “3-D mamografické technológiu”, ktorá umožňuje lekárom odhaliť nepatrnú rakovinu, ktorú by predtým neboli schopní objaviť.

Súvisiace: O chvíľu možno budeme vidieť skrz steny pomocou “Wi-Vi“

Cloud computing: Prechod na cloud computing bol zmenou v ukladaní a zdieľaní obrovského množstva dát a dokonca viedol k novým obchodným modelom. “Najúspešnejšia cloud computing aplikácia firmy je tá, ktorá nám umožňuje spojiť sa s našou dennou prácou rovnakým spôsobom ako sa spojíme so zákazníkmi na internete,” povedal George Lee z oblasti technológie, médií a telekomunikačného sektora skupiny v Goldman.

Súvisiace: Tencent: Najobľúbenejšia a najhodnotnejšia technologická spoločnosť Číny

Nedosiahnuteľná miera rastu: Technologické spoločnosti sú jedny z najväčších svetových spoločností s biznisom, ktorý má najväčší vplyv. Rastú rýchlejšie ako veľa spoločností, ktoré prišli pred nimi a dospeli rýchlejšie ku kritickým rozhodovacím bodom.

Súvisiace: Schmidt z firmy Google: Technológie môže riadiť zvyšovanie počtu pracovných miest

Speňaženie sektora mobilov: Predaj smartphonov a tabletov je teraz rýchlejší ako predaj PC a notebookov. A spoločnosti sú si toho vedomé a preto sa snažia na mobiloch zarábať, či  mobilnými platbami, mobilným obsahom, lokalizačnými službami alebo výbuchom cenných dát generovaných pomocou mobilných zariadení. Spoločnosti majú veľa priestoru, aby to speňažili.

Súvisiace: Hydroelektrická revoluce: tudy teče řeka 

Všadeprítomnosť technológie: To nie je len rast technológie, je to tiež “všadeprítomnosť.” Viac ako 4 miliardy ľudí má mobilné telefóny. Za ďalších päť až desať rokov budú mať takmer všetcia prístup k nejakej forme výpočtovej techniky. To sa mení, ako ľudia konzumujú, a koľko spotrebujú. A technológia má vo zvyku stavať na seba, takže rast a všadeprítomnosť bude pokračovať.

Súvisiace: Sú nositeľné technológie len pre maniakov?

Ďalšia zlomová vlna: 3-D tlač, veľké dátové riešenia (v ktorých sú údaje zhromažďované z rôznych zariadení a informácia je konsolidovaná). Softvér definovanej siete (SDN) je ďalšia vlna prevratných technológií, ktorej je potrebné venovať pozornosť. “3-D tlač bude riadiť väčšie zákaznícke úpravy, znižovať náklady na komplexné návrhy a nižšie doplnkové výdavky na krátkodobé časti,” hovorí Goldman. Zatiaľ, SDN oslobodzuje siete z drahého hardvéru, robí to ľahšie a lacnejšie pre administrátorov technológie, aby mohli reagovať na meniace sa obchodné potreby.

SúvisiaceČínska firma dizajnu pomocou 3-D tlače postaví 10 domov za 1 deň

Preložila: Martina Remšíková

Zdroj: MSNMoney

Facebook komentár