Google_otvori_cloudove_centrum_v_Polsku

Spoločnosť Google dnes oznámila, že otvorí nové cloudové centrum v Poľsku, keďže tento gigant dosahuje rastúce tržby v celej Európe.

Toto oznámenie zdôrazňuje ambície spoločnosti divízie Google Cloud, s cieľom rozšíriť svoju cloudovú infraštruktúru v celom európskom regióne. V rozhovore pre agentúru CNBC to vo štvrtok poznamenal generálny riaditeľ spoločnosti Google Cloud – Thomas Kurian a ďalej uviedol, že Európa je pre jeho firmu „veľkou oblasťou záujmu“.

Kurian ďalej poznamenal: “V skutočnosti na tomto trhu rastieme rýchlejšie, pokiaľ ide o ľudí, zákazníkov, príjmy ako v ktorejkoľvek inej časti sveta.”

Google Cloud v súčasnosti prevádzkuje 20 cloudových centier po celom svete, vrátane šiestich v Európe. Spoločnosť uviedla, že jej nové umiestnenie v poľskej Varšave pomôže zákazníkom v strednej a východnej Európe využívať výhody cloudových služieb.

Oblasti v cloude zahŕňajú infraštruktúru, ako sú dátové centrá. Cloud computing umožňuje firmám a spotrebiteľom ukladať a pristupovať k údajom, aplikáciám a softvéru cez internet a nie s lokálne z pevného disku alebo servera.

Generálny riaditeľ spoločnosti Google – Sundar Pichai v priebehu minulého týždňa oznámil, že spoločnosť v nasledujúcich dvoch rokoch do rozšírenia svojich európskych dátových centier investuje 3,3 miliardy dolárov.

Kurian, ktorý minulý rok prevzal pozíciu vedúceho predstaviteľa cloudového podnikania spoločnosti Google, povedal že spoločnosť je „veľmi veľmi sebaistá“ ohľadom dosahovania jej rastu v celej Európe. Poukázal na „obrovský dopyt spotrebiteľov“ po cloudových službách v odvetviach, ako je bankovníctvo a dodal, že centrálne banky v Európe vnímajú cloud „skôr ako aktivátor, než zdroj rizika“.

Ďalej poznamenal: „Ľudia v Európe začínajú cloud ešte len spoznávať a zavádzať,“ … „V určitom okamihu bolo vidno neochotu príjmať cloudové služby. Myslím, že aktuálne už vidia hodnotu, ktorú môže cloud poskytnúť. “

Dvaja najväčší poskytovatelia cloudových služieb na svete – Amazon a Microsoft, taktiež rozširujú svoju infraštruktúru centier v Európe, zatiaľ čo čínska technologická obria spoločnosť Alibaba otvorila nové dátové centrá vo Veľkej Británii a Nemecku.

Podľa prieskumu spoločnosti IDC, západná Európa predstavuje jednu pätinu globálneho trhu s cloudom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár