Google_rozsiruje_plany_na_svoje_rozsiahle_druhe_sidlo_v_San_Jose

Nový návrh ukazuje, že spoločnosť Google rozširuje rozsah v rámci žiadosti o svoje rozsiahle plánované ústredia v San Jose, v štáte Kalifornia.

Spoločnosť formálne požiadala o plány na vybudovanie projektu s rozlohou 80 hektárov, ktorý pozostáva z 700 000 metrov štvorcových vo forme kancelárskych priestorov, čo je viac ako v predchádzajúcich 600 000 metrov štvorcových, pôvodne stanovených v auguste. Vyplýva to podľa nového podania zverejneného na konci tohto týždňa. Spoločnosť požiadala aj o 5 900 jednotiek vo forme nového bývania, z viac ako 5 000 vo forme predtým oznámených jednotiek.

Google_rozsiruje_plany_na_svoje_rozsiahle_druhe_sidlo_v_San_Jose_1

Hovorca spoločnosti – Michael Appel uviedol, že rozšírené rozsahy umožňujú spoločnosti a mestu väčšiu flexibilitu, pretože sa snaží získať spätnú väzbu niekoľko mesiacov predtým, než dôjde ku konečnému schváleniu vo forme hlasovania, v priebehu budúceho roka. Appel dodal, že aj keď spoločnosť zvýšila rozsah v určitých oblastiach, nevyhnutne ho nemusí rozvinúť v plnom rozsahu.

Formálny návrh prichádza s tým, že spoločnosť Google potrebuje ďalší priestor pre svoju rýchlo sa rozvíjajúcu pracovnú silu, ktorá už teraz praská vo švíkoch existujúceho ústredia a okolitých kancelárií. Spoločnosť tiež čelí tlaku miestnych voličov, ktorí sa obávajú jej rastu, čo ďalej prispeje k už aj tak tesnému trhu s nehnuteľnosťami na bývanie, ktorý patrí medzi najdrahšie v krajine.

Spoločnosť očakáva, že v oblasti okolo nových kancelárií ubytuje až 25 000 zamestnancov, čo spôsobilo odpor členov komunity, ktorých sa vysídlenie týka. Niektorí obyvatelia na výročnom stretnutí akcionárov spoločnosti v mesiaci júl protestovali a to aj potom, čo spoločnosť oznámila zástavu v hodnote 1 miliardy dolárov, v rámci celého zálivu.

Odkedy spoločnosť Google prvýkrát oznámila plány svojho sídla v San Jose v roku 2017, kúpila nehnuteľnosti v San Jose za viac ako 400 miliónov dolárov a viac ako 1 miliardy dolárov v Sunnyvale. To je okrem nákupov v susedných mestách Mountain View a San Francisco.

V priebehu tohto týždňa spoločnosť kúpila 40 hektárov pôdy v meste Gilroy štátu Kalifornia, kde uviedla, že bude pestovať stromy a lístie pre svoje areály.

Vyšší a zelenší

Projekt v San Jose bude podľa návrhu spoločnosti obsahovať zhruba 15 hektárov parkov a zelene. Okrem kancelárií a parkov plánuje spoločnosť vytvoriť „kultúrne“ priestory o objeme až 1100 hotelových izieb, z ktorých väčšina bude určená na „firemné ubytovanie“.

Súčasťou projektu bude aj významné multimodálne centrum, ktoré starosta San José – Sam Liccardo označil za „Grand Central Station of the West“. Navrhovaný kampus bude mať aj „flexibilné“ cesty a verejné cyklotrasy, ktoré prechádzajú celým územím.

Google sa tiež snažil prinútiť mesto, aby rozšírilo svoje výškové limity budovy, aby sa mohlo stavať smerom do výšky, namiesto do šírky, čo by bolo odklonom od tradičného budovania štruktúr v štýle Silicon Valley.

Spoločnosť stále vyžaduje spätnú väzbu od verejnosti a pred prijatím návrhu na konečné schválenie mestskému zastupiteľstvu v priebehu budúceho roka, než prejde pripomienkami o vplyve na životné prostredie.

Google_rozsiruje_plany_na_svoje_rozsiahle_druhe_sidlo_v_San_Jose_2

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Yahoo

Facebook komentár