Najväčší vyhľadávač v Číne – Baidu, oznámil, že od 14.októbra bude prijímať virtuálnu menu Bitcoin, cez jeho sužbu Jaisule.

Jaisule je firmou firewallu a služieb ochrany. Táto služba v podstate chráni webovej stránky pred škodlivými útokmi, ktoré sa ju pokúšajú zhodiť formou preťaženia externých požiadaviek komunikácie. Podobnou spoločnosťou služieb je v USA založená firma CloudFlare.

( Súviasiace: Newyorský bar príma platbu v mene Bitcoin)

S trhovou kapitalizáciou viac než 50 miliárd dolárov sa táto spoločnosť môže stať najväčšou firmou, ktorá doteraz prijíma platby cez menu Bitcoin.

Táto mena nedávno zaznamenala pôsobivé kroky smerom k verejnosti, keď bolo oznámene spustenie bankomatov Bitcoin a zákazníci firmy Cheese Wizards taktiež môžu platiť touto menou a prijímanie platieb je taktiež možné v redakčnom systéme WordPress.

Táto mena si ale získala aj pozornosť orgánov činných v trestnom konaní, ako niektoré skupiny boli založené na príjmoch z tejto meny, ako bola aj Silk Road.

( Súviasiace: Ako mladí podnikatelia zarábajú na rozruchu okolo Bitcoinu )

Bitcoin je v podstate tvorená hodnotou, ktorú stratila v dôsledku správ ohľadom firmy Silk Road a jeho aktuálna cena je na úrovni okolo 150 dolárov u burzového operátora Mt. GOX.

Toto je oznámenie bolo zverejnené firmou Baidu:

Bitcoin, ktorá je rozvíjajúcou sa elektronickou menou na medzinárodnej scéne má veľký stupeň popularity, čím jej pôsobnosť je už vidno v bežných činnostiach každodenného života – môže byť použitá na nákup šálku kávy, môže byť priamo prevedená na skutočné peniaze. Bitcoin je v Číne taktiež stále “populárna“, čo je dnes dobrá správa pre každého, kedy od 14. októbra roku 2013 Baidu bude oficiálne príjmať platby tejto meny. Zákazníci firmy Baidu, ktorí si budú chcieť kúpiť hudbu, budú môcť platiť menou Bitcoin, formou zrýchlených platobných služieb.

Budúcnosťou Baidu aj naďalej bude, aby sa viac hudby ponúkalo, cez pohodlnejšie platobné metódy!

(Súviace: Negatíva predajov produktov vo virtuálnej mene Bitcoin )

Celé oznámenie si môžete prečítať tu.

Facebook komentár