V-Grecku-nepustia-do-prace-6000-nezaockovanych-zdravotnikov

V dnešnom dni bolo postavených mimo práce tisíce zamestnancov jednotiek verejného zdravotníctva, ktorí v termíne stanovenom vládou neboli očkovaní proti ochoreniu Covid-19.

Podľa prvotných údajov bolo v stredu popoludní vydaných 5895 oznámení o pozastavení pracovného pomeru pre neočkovaných zamestnancov nemocníc – okrem zamestnancov zdravotných stredísk a záchrannej služby EKAB.

Tieto oznámenia už boli doručené, alebo sa práve doručujú.

Výsledkom bolo, že niektorí neočkovaní zamestnanci v stredu normálne pracovali, pretože ešte nedostali príslušné oznámenia, zatiaľ čo v iných nemocniciach boli po príchode informovaní o tom, že boli vylúčení z pracovného rozvrhu.

Ministerstvo zdravotníctva odhaduje, že pozastavenie práce bude mať vplyv na približne 10 000 zamestnancov verejných nemocníc, zdravotných stredísk a ďalších orgánov ministerstva.

Príslušné služby však včera večer čakali na presný údaj (po krížovej kontrole údajov), keďže ešte v priebehu včerajšieho dňa sa veľmi veľa ľudí ponáhľalo na očkovanie.

Vysokí predstavitelia ministerstva zdravotníctva vo vyjadreniach uviedli, že nemocničné oddelenia v priebehu včerajšieho dňa fungovali bez akýchkoľvek nezvládnuteľných problémov, zatiaľ čo protestné zhromaždenia personálu, ktoré sa konali v mnohých nemocniciach v celej krajine, boli označené za „únosnú úroveň“.

Panhelénska federácia zamestnancov verejných nemocníc (POEDIN) medzitým oznámila na štvrtok novú mobilizáciu protestov voči povinnému očkovaniu.

Súvisiace: Novozélandská premiérka uzamkla národ kvôli jedinému prípadu Covidu

Federácia tvrdí, že pozastavenie pracovného pomeru voči neočkovaných pracovníkov vytvorí medzery v národnom zdravotnom systéme, ktoré ohrozia jej schopnosť fungovať na požadovanej úrovni.

Komisia kvôli pozastaveniam od Štátnej rady – najvyššieho gréckeho správneho súdu, v stredu zamietla žiadosti lekárskeho, ošetrovateľského a iného nemocničného personálu, ktoré žiadali pozastavenie rozhodnutia vlády.

Samostatné odvolanie na zrušenie a pozastavenie platnosti zákona predloženého spoločnosťou POEDIN prerokuje plénum súdu následne 8. októbra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Ekathimerini

Facebook komentár