Ruský miliardár Roman Abramovič.

Ruský miliardár Roman Abramovič.

Podľa získaných dokumentov denníka The Guardian, portfólio dvoch ruských obchodných partnerov Romana Abramoviča zahŕňa investície do luxusných rezortov, kostolov, trhovísk a golfových ihrísk po celom svete.

Títo traja podnikatelia majú spoločné vlastníctvo akcií ruskej oceliarne Evraz.

The Guardian uviedol, že Alexander Abramov, predseda predstavenstva a zakladateľ spoločnosti Evraz, a Alexander Frolov, generálny riaditeľ firmy Evraz, majú v spoločnosti spoločný 29% podiel, z čoho Abramovič je najväčším akcionárom, ktorý vlastní 28,6% .

Bohatstvo Abramova a Frolova sa podľa informácií novín The Guardian, prerozdelilo do viacerých investícií, ktoré spravuje investičná spoločnosť Vollin Holdings Ltd, ktorá sídli na Britských Panenských ostrovoch, taktiež považovaný za daňový raj.

Podľa získaných dokumentov, jedna investícia zahŕňa rozvoj a premenu karibského ostrova West Caicos na ostrov luxusného letoviska. Luxusné hotely, prístavacia časť, golfové ihrisko a dokovacie priestory pre superjachty patrili medzi prvky zahrnuté v plánoch ostrova.

Dokumenty údajne ukázali, že ďalšou investíciou oboch mužov bola prestavba kostola v centre Londýna na kancelárske priestory, čo však bolo zamietnuté.

Abramov a Frolov tiež vrazili značné finančné prostriedky do komunity golfových ihrísk v Prahe v Českej republike, ktorá podľa dokumentov ponúkala ubytovanie, hotel a kúpele.

Dokumenty navyše ukázali, že pár investoval do hotela na gréckom Mykonose, ako aj do kancelárskych priestorov vo veľkých britských mestách a londýnskej štvrti Shepherd’s Bush.

Súvisiace:
Ruskí oligarchovia sú v Turecku vítaní: Minister zahraničia
Nový nástroj na sledovanie aktív podrobne opisuje sídla a jachty oligarchov Ruska

Spoločné investície Abramova a Frolova do nehnuteľností v Spojenom kráľovstve podľa dokumentov predstavujú celkový objem viac ako 130 miliónov dolárov.

Abramov má podľa časopisu Forbes odhadovanú čistú hodnotu majetku na úrovni 6,4 miliardy dolárov, zatiaľ čo Frolov má hodnotu okolo 2,6 miliardy dolárov.

Na rozdiel od Abramoviča títo dvaja miliardári neboli zaradení na žiadny zoznam sankcií za ruskú inváziu na Ukrajinu. V marci vláda Spojeného kráľovstva zmrazila Abramovičov majetok v krajine, zakázala mu návštevu a zablokovala občanom a spoločnostiam s ním obchodovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian

Facebook komentár