Wizz-Air-po-kritike-pozastavila-opatovne-spustenie-letov-medzi-Ruskom-a-SAE

Európska nízko-nákladová letecká spoločnosť Wizz Air pozastavil svoje plány na obnovenie letov z ruskej metropoly – Moskvy do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, v dôsledku rastúcej kritiky za rozhodnutie ohľadom opätovného spustenia tejto linky, v priebehu tohto mesiaca.

V piatkovom vyhlásení o odložení letov až do odvolania sa Wizz Air nezmienila o odpore v rámci sociálnych médií, čo zahŕňalo aj niektoré výzvy na bojkot leteckej spoločnosti, ale odvolávala sa len na „obmedzenia dodávateľského reťazca v odvetví“.

Na sociálnej sieti Twitter, letecká spoločnosť reagovala na kritiku vyhlásením, že let bude prevádzkovať jej podnik v Abú Zabí, ktorý je registrovaným prepravcom v Spojených arabských emirátoch a je prevádzkovaný v súlade s predpismi štátu Perzského zálivu.

Dodala, že do Ruska lietajú ďalšie letecké spoločnosti zo Spojených arabských emirátov.

Skupina Wizz Air, kótovaná v Londýne vlastní 49 % podiel v spoločnosti Wizz Air Abu Dhabi, ktorej lietadlá nesú meno a značku európskej leteckej spoločnosti. Suverénny investičný fond v Abú Zabí – ADQ vlastní podiel o objeme 51 %.

Súvisiace: Rusko začína dodávať extra plyn do Maďarska: Budapešť

Tento mesiac spoločnosť Wizz Air uviedla, že lety medzi Abú Zabí a Moskvou budú od októbra obnovené. 27. februára prerušila všetky svoje lety s Ruskom, po invázii na Ukrajinu.

Spoločnosť Wizz Air je taktiež držiteľom osvedčení o prevádzke leteckej spoločnosti (AOC) v Británii a Maďarsku.

Európske letecké spoločnosti svoje prevádzky v Rusku ukončili, zatiaľ čo ruské letecké spoločnosti majú zakázaný vstup do vzdušného priestoru Európskej únie v rámci západných sankcií za konflikt, ktorý Moskva nazýva „špeciálna vojenská operácia“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár