Služba zdieľania fotografií Instagram oznámila plány na neskôr v tomto roku k rozšíreniu reklám vo Veľkej Británii, Kanade a Austrálii.

Instagram, ktorý bol v roku 2012 kúpený spoločnosťou Facebook za 1 miliardu amerických dolárov v novembri v USA predstavila možnosti reklamy.

Instagramna svojom blogu poznamenala, že inzerenti dosahovali pozitívne výsledky, ktoré “v niektorých prípadoch [boli] nad priemerným výkonom reklamného priemyslu.”

Súvisiace: 10 spoločností, ktoré sa pokúsili kúpiť Facebook

Táto aplikácia poznamenala, že má viac ako 200 miliónov užívateľov po celom svete.

Spoločnosť vo vyhlásení uviedla. “Zaviazali sme sa k budovaniu Instagramu, ako udržateľnému finančnému podnikaniu.” .

Táto služba umožňuje užívateľom robiť fotografie a potom využiť rôzne filtre, pomocou ktorých môžu byť zdieľané v rámci aplikácie a na iných sociálnych sieťach.

“Logický krok”

Poradenská spoločnosť z oblasti reklamy eMarketer odhaduje, že  v USA je 34,9 miliónov užívateľov Instagramu, ale v tejto krajine je dosahovaný aj väčší objem zdielania fotografií, ako mimo Spojených štátov.

Debra Aho Williamson, analytička spoločnosti eMarketer pre sociálne médiá poznamenala: “Je to ďalší logický krok pre Instagram zavedenia reklamy v týchto anglicky hovoriacich krajinách, čo umožňuje globálnym inzerentom rozšíriť svoje úsilie na Instagrame mimo USA.”

Na jeseň minulého roka Instagram skúšala reklamu v USA s niekoľkými vybranými firmami, vrátane Adidas, General Electric, a Levi’s.

Od tej doby sa rozšírilli približne o 20 firiem, ako je napríklad Taco Bell a mesačné reklamné kampane môžu stať takmer 1 milión dolárov.

V marci oznámila, že podpísala zmluvu s reklamným obrom Omnicom v odhadovanej hodnote 40 miliónov dolárov.

Avšak proces zavádzania reklamy bol pomalý, čiastočne preto, že používatelia Instagram uviedli, že sa obávajú, že skúsenosti s používaním aplikácie by mohli byť poškodené veľkým objemom reklamy.

Pani Williamson ďalej uviedla: “Instagram bola zámerne opatrná so spúšťaním reklamy v USA, tak si aj myslím, že podobný štýl opatrnosti budú využívať pri jej zavádzaní aj v týchto krajinách.”

Konkurencia v mobilných aplikáciách

Globálna expanzia príde v súlade s tým, ako jej materská spoločnosť Facebook sa čoraz viac snaží profilovať zo svojich mobilných užívateľov.

Facebook kúpil v tomto roku aplikáciu posielania správ – WhatsApp za 19 miliárd dolárov a nedávno uviedol, že mobilná reklama tvorí 59% z jej celkových príjmov z reklamy.

Súvisiace: Svet bez sociálnej siete Facebook: Stane sa to?

Akcie v sociálnej sieti tohto gigantu za rok vzrástli o viac ako 150%, z dôvodu svojej sily svojich mobilných ponúk.

Avšak Facebook bol s jeho snahou speňažiť Instagram opatrný, kedže sa obával, že používatelia opustia aplikáciu.

Teraz však čelí rastúcej konkurencii zo strany spoločností sociálnych medií, ako je Twitter a Pinterest, ktoré taktiež skúmajú spôsoby, ako zvýšiť svoje ponuky mobilných reklám.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár