Investor_Bitcoin_je_viac_nez_len_investicia_mohla_by_pomoct_svetu_2017

Rozsiahle rastúca kryptomena Bitcoin je nielen atraktívnou investíciou, ale je taktiež potenciálnym riešením na zmiernenie napätej situácie v globálnom finančnom systéme. S týmto vyjadrením prišiel investičný manažér.

Rainer Michael Preiss, ktorý je výkonným riaditeľom investičnej spoločnosti Taurus Wealth Advisors uviedol: “Súčasný trh dlhu, na báze s neobmedzeným prísunom a obmedzením hraníc umožňuje “príliš rozsiahle objemy kvantitatívneho uvoľňovania”, čo vytvára ďalší problém – “príliš veľa dlhov a príliš málo rastu.” A to je miesto, kde prichádza Bitcoin.

Súvisiace: $ 100 investícia v mene Bitcoin má za 7 rokov hodnotu $ 72,9 miliónov!

“Vlády sú so splácaním dlhov v potenciálne dlhodobých problémoch a svet trpí rozsiahlym objemom dlhu,” … “Možno, že svet potrebuje inú alternatívu – v tom zmysle, že Bitcoin prináša menu s obmedzenou ponukou.”

Preiss verí, že podporná technológia virtuálnej meny Bitcoin má potenciál ísť nad rámec finančných trhov, do novej sociálnej štruktúry a byť súčasťou štvrtej priemyselnej revolúcie a vývoja v oblasti umelej inteligencie.

Ďalej poznamenal, že so vzostupom populizmu je zrejmé, že dôvera v spoločnosti po celom svete sa stáva menej prevládajúcim javom. Keďže je vidno, že aktuálne nastavenie spoločenských zmlúv začína čeliť rozsiahlym problémom, sieťovo založený decentralizovaný systém, ako Bitcoin svoj potenciál zvyšuje.

Bitcoin už podľa Preissa na svetových finančných trhoch zaberá značnú pozíciu. Poznamenal: “Trhová kapitalizácia meny Bitcoin v minulom týždni predbehla hodnotu Deutsche Bank, takže vám to vie ukázať, ako sa do istej miery veci vo svete menia.”

Kým Japonsko nedávno legalizovalo maloobchodné transakcie v tejto kryptomene, bolo to jedným z dôvodov na základe čoho počas minulého týždňa dosiahla nárast na historické maximá, aj keď v iných krajinách zostávajú skeptickými. Čínska centrálna banka na svojom domácom trhu vedie anti-kampaň voči mene Bitcoin a varovala pred rizikami a volatilitou.

Dopyt po kryptomene bol v tomto mesiaci zasiahnutý útokom, kde počítačoví hackeri uzamkli dáta na 200 000 počítačoch a vyžadovali výkupné v digitálnej mene. Tento útok zvýšil obavy z investovania, ako tradičného uchovávateľa hodnôt.

Súvisiace:
Dôvody prečo Rusko otvára dvere kryptomenám
Do roku 2030 môže mať kryptomena Bitcoin hodnotu $500 000

Preiss povedal, že obavy z používania meny Bitcoin v nelegálnych aktivitách sú aktuálne, ale uviedol že taktiež mohli požadovať aj americké doláre. Dolár je najbežnejším prostriedkom pre trestné transakcie, ale neznamená to, že sa ľudia z tohto dôvodu tejto mene vyhýbajú.

Navyše Preiss uviedol, že transakcie v mene Bitcoin sú reálne vy-sledovateľné, pretože funguje na verejne viditeľnej technológie – blockchain.

“Otázka, ktorú je vždy počuť, je: Je to mena?” … “No, to je možno príliš obmedzujúce označenie – je to oveľa viac než to, je to vlastne symbolmi. Jedná sa distribuovanú dôvera a distribuovaný zhoda všetkých zúčastnených.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, TheIndependent

Facebook komentár