Cena kryptomeny Bitcoin opäť rastie a dosahuje ďalšie rekordy.

Cena kryptomeny Bitcoin opäť rastie a dosahuje ďalšie rekordy.

Kryptomena Bitcoin v dnešnom dni vyskočila na rekordných 28 599,99 dolárov, po tom, čo táto digitálna mena v rámci tohto roka takmer štvornásobne zvýšila svoju hodnotu, kvôli zvýšenému záujmu väčších investorov.

Najpopulárnejšia kryptomena sveta sa naposledy nachádzala v zisku 2,3% na hodnote 28 012 dolárov. Od prvého prelomenia nad hodnotu 20 000 dolárov 16. decembra, tak vzrástla takmer o 50%.

Virtuálna mena Bitcoin čoraz viac zaznamenáva dopyt najmä od veľkých amerických investorov, keďže ich k nej priťahuje jej vnímaná kvalita zaistenia voči inflácií a potenciál rýchleho zisku, ako aj očakávania, že sa stane hlavnou platobnou možnosťou.

Investori tvrdia, že obmedzená ponuka bitcoinov – produkovaná takzvanými „ťažobnými“ počítačmi, ktoré overujú bloky transakcií tým, že súperia o riešenie matematických hádaniek – v posledných dňoch pomohla zvýšiť razantnosť dosiahnutých ziskov.

Veľký objem posledných účastníkov trhu si v nej držia pozíciu aj naďalej.

Jacob Skaaning z krypto-hedžového fondu ARK36, uviedol: „Strana ponuky na trhu s bitcoinmi zostane obmedzená.“

Súvisiace:
Tieto kryptomeny prudko stúpajú – viac ako bitcoin
Cena meny Bitcoin prudko rastie na nové rekordy

Podľa webu zameraného na kryptomeny CoinMarketCap, posledný trhová kapitalizácia bitcoinu presiahla hodnotu 518 miliárd dolárov.

Ostatné hlavné kryptomeny, ktoré sa pohybujú v tandeme s bitcoinmi, dosahovali stagnáciu. Ethereum, druhá najväčšie virtuálna mena klesla o 0,4%, ale je na ceste k zisku roku 2020 okolo 465%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár