Investorka_sa_domnieva_ze_akcie_Tesla_by_mohla_vyskocit_na_4_000

Catherine Woodová, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti pre správu peňazí ARK Invest, poukázala na svoj odhad pre 1 200% nárast akcií spoločnosti Tesla, čo naznačuje, že jej firma plánuje poslať list “dnes alebo zajtra” dozornej rade automobilky Tesla a jej vedúcemu predstaviteľovi Elonovi Musku kde vysvetľuje, prečo akcie výrobcu elektrických vozidiel (EV) mohli rýchlo vystúpiť až na cenu 4 000 dolárov.

Spoločnosť Ark Invest, ktorá má v správe aktíva o objeme viac ako 1 miliardy dolárov, si myslí, že Muskove vyjadrenia na sociálnej sieti Twitter o tom, že ak by automobilka bola v súkromnom vlastníctve, jej cena akcií by dosiahla 420 dolárov, čo bolo pre spoločnosť a jej investorov veľkou stratou. Akcie spoločnosti Tesla v posledných týždňoch čelili vývoju ako na horskej dráhe, z dôvodu série Muskových vyjadrení, aj cez to že táto inovatívna elektronická automobilka pokračuje v presadzovaní výroby svojho prvého automobilu pre masový trh – Modelu 3. Musk, ktorý prisľúbil “pesimistickým investorom popáleniny storočia”, keďže Tesla bola najviac shortovanou (stávka na pokles) akciovou spoločnosťou v Spojených štátoch, uviedol, že finančné prostriedky boli pre “súkromné vlastníctvo” bolo zabezpečené. Neskôr akcie prepadali na špekuláciách, že jeho vyjadrenia neboli v Tesle nikým schválené, pričom niektorí na Wall Street spochybňovali pravdivosť ďalších jeho vyhlásení.

Napriek všetkým dramatickým udalostiam v posledných niekoľkých týždňoch Woodovej investičná spoločnosť uviedla, že jej “presvedčenie ohľadom tejto automobilke sa v poslednej dobe zvýšilo” a že táto firma zo Silicon Valley má minimálne 3-ročný náskok pred akýmkoľvek iným výrobcom automobilov z dôvodu dvoch hlavných faktorov – jej novým čipom a pokročilej technológie okolo batérii.

“Tesla je pred konkurenciou”

Woodová potvrdila, že Musk by nebol schopný dosiahnuť úspechov spoločnosti, spôsobom, akým to chcel vykonať cez súkromné vlastníctvo. Medzitým by takýmto rozhodnutím “prišla o niektorých svojich najväčších fanúšikov” a prinútili by Muska, aby preukazoval mesačné výkazy ktoré sú v oblasti súkromného kapitálu úplne bežné.

Woodová uviedla: “Tesla je ďaleko pred konkurenciou,” zdôrazňujúc informácie ohľadom viac ako 10 miliárd kilometrov dát, ktoré povedú k tomu, že ich projekty umelej inteligencie (AI) povedú k navýšeniu 20% hrubej marže Tesly na 80% hrubú maržu, ak jej služby v oblasti softvéru (SaaS) a prepravy (TaaS) zdvojnásobí. V druhom štvrťroku Muskova spoločnosť ponúkla nový firemný samoriadiaci hardvér s podporou procesora umelej inteligencie (AI).

Woodová poznamenala, že investície spoločnosti Tesla takisto prechádzajú z oblasti autonómnej jazdy aj do oblasti nákladných automobilov, čo podľa jej očakávaní znamená, že náklad bude lacnejšie prepravovať cez jej vozidlá ako cez železničnú dopravu. Poznamenala, že trhový podiel spoločnosti Tesla z 30 percentuálneho podielu sa navýšil na 50 percentuálny podiel.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár