Jedno-z-najvacsich-mien-remeselne-o-piva-smeruje-do-oblasti-marihuany

Takmer pred 20 rokmi skupina konzervovaných pív spustila obrovský posun v priemysle remeselného piva. Aktuálne muž stojaci za týmto úsilím obracia svoju pozornosť na ručne pestovanú marihuanu.

Majiteľ spoločnosť Dale Katechis, ktorej rovnomenná a obľúbená značka piva – Dale’s Pale Ale spôsobila revolúciu v konzervovaných pivách, investovala do aktívnej vedúcej úlohy v rámci veľkoobchodu s tzv. butikovými obchodmi s označením Veritas Fine Cannabis, ktoré sa špecializujú na kultiváciu a predaj prémiovej marihuany.

Firma odmietla zdieľať podrobnosti o investícii.

„Keď som nahliadol do firmy Veritas, za každým rohom, proste mi to udrelo do hlavy: Pripomenulo mi to začiatky našej značky Oskar Blues,“ poznamenal Katechis a spomenul pivovar v Colorade, ktorý založil, najskôr ako reštauráciu a neskôr ako pivovar na varenie piva (v roku 1997).

Súvisiace: Vlastník firmy Corona investoval do marihuany $4 miliardy

Katechisti tak poukazuje na signály pre ďalší presun v oblasti piva pre konope. Tieto dva sektory sa navzájom často porovnávajú, pokiaľ ide o ich rast, spotrebiteľskú základňu, konkurenčné tlaky a rozsiahlo regulovanú povahu.

Najväčšie značky s alkoholom už stavili svoje zamerania na celosvetový sektor marihuany, čo stanovuje základ pre ďalšiu americkú expanziu (zvlášť potom, čo marihuana nie je na federálnej úrovni nezákonná), s cieľom čiastočnej diverzifikácie podnikania, podpory predaja, a odvrátenie potenciálnej konkurencie.

Dale Katechis, ktorého rovnomenná a najpredávanejšia značka piva - Dale's Pale Ale spôsobila revolúciu v oblasti remeselných pív, investoval do aktívnej vodcovskej úlohy vo veľkoobchode s butikmi s označením Veritas Fine Cannabis, ktorý sa špecializuje na kultiváciu a predaj prémiovej marihuany. Katechis (v popredí) je na snímke s generálnym riaditeľom spoločnosti Veritas - Mikeom Leibowitzom.

Dale Katechis, ktorého rovnomenná a najpredávanejšia značka piva – Dale’s Pale Ale spôsobila revolúciu v oblasti remeselných pív, investoval do aktívnej vodcovskej úlohy vo veľkoobchode s butikmi s označením Veritas Fine Cannabis, ktorý sa špecializuje na kultiváciu a predaj prémiovej marihuany. Katechis (v popredí) je na snímke s generálnym riaditeľom spoločnosti Veritas – Mikeom Leibowitzom.


Veritas
– značka z oblasti marihuany, ktorá sa dlhodobo venuje kultivácii a ručnému zberu, dúfa, že využije skúsenosti Katechisovej spoločnosti s vytváraním vysoko kvalitných produktov a rozširovaním operácií bez toho, aby stratila zo zreteľa remeslo a kultúru, ktoré spoločnosť postavili na nohy.

Mike Leibowitz, výkonný riaditeľ spoločnosti Veritas zasa uviedol: „V oblasti marihuany prebehli preteky až na dno, preteky až po cieľovú pásku, presnejšie preteky o skorý vstup, predtým ako sa ich zmocnia veľké korporácie,“ … „Mám pocit, že sa naša značka skutočne vydala inou cestou.“

Katechis opakuje tento dôraz na kvalitu a úlohu, ktorú zohrala pri úspechu a udržaní si sily značky piva Dale’s Pale Ale, ktoré bolo uvedené na trh v roku 2002.

Z dôvodu využitia remeselného varenia do plechovky vtedajšie jedinečné úsilie dalo firmu Oskar Blues na výslnie a naštartovalo trend, ktorý stále silnie aj o dve desaťročia neskôr.

Keď sa remeselné pivo v polovici 90. rokov prudko rozšírilo a zasahovali podiely na trhu spoločnosti “Big Beer“, začali značky Budweisers, Heinekens a Molsons zo sveta priťahovať regionálne pivovary. Namiesto predaja alkoholovému gigantovi, Katechis premenil značku Oskar Blues do jedného z väčších remeselných pivovarov v krajine, čím získal financovanie rizikovým kapitálom a zlúčila sa s inými remeselnými pivovarmi. Jedná sa o ôsmy najväčší remeselný pivovar v USA, má osem značiek a svoje pivo predáva na medzinárodnej úrovni.

Keď vykročil zo dňa na deň v pivovarníckom priemysle, Katechis sa niekoľko rokov obzeral okolo marihuanového priestoru a hľadal tu správnu investíciu. Katechisa zaujali paralely pri jeho podniku s remeselným pivom. Okrem toho, že pivá Oskar Blues hovorili o príchutiach a arómach podobných v marihuane.

Katechis ďalej poznamenal: „Ak už pre nič iné, chcem aby rástli tak, ako sme rástli my, ale mohol by som zároveň prísť a ponúknuť nejaké informácie o všetkých chybách, ktoré sme urobili, a zabrániť tak firme Veritas, aby urobil tie isté.“

Katechis sa zároveň pridáva k zoznamu ďalších vedúcich remeselných pív, ktorí vstúpili do sektora marihuany.

Karson Humiston, zakladateľka a výkonná riaditeľka spoločnosti Vangst, ktorá prevádzkuje nábor pre pracovné miesta v priemysle kanabisu, poznamenala: “Záujem o prácu v marihuanovom priestore medzi ľuďmi zo širokej škály priemyselných odvetví stúpol a za posledných 12 mesiacov dokonca exponenciálne vzrástol.

Súvisiace: Miliardár a dedič impéria žuvačiek vo veľkom stavil na marihuanu

Ďalej poznamenala: „Počas pandémie sa marihuana na mnohých miestach zmenila z nelegitímneho a nelegálneho na nevyhnutné,“ … „To bol bod zlomu pre veľa riadiacich pracovníkov, aby sa pozreli na priestor.“

Karan Wadhera, riadiaci partner spoločnosti Casa Verde Capital, ktorý je investičným fondom, ktorý spolu-založil Snoop Dogg, uviedol: „Tzv. kultivačné podniky priťahujú talenty z tradičného poľnohospodárstva; maloobchodné operácie sú ťahané z firiem, ako sú odevné značky; spoločnosti poskytujúce služby prenikajú do technologického sveta.“

„Je to viac-menej konečné smerovanie, kedy je marihuana na ceste k úplnej legalizácii,“ uviedla Wadhera a poukázala aj na najnovšie federálne snahy, vrátane návrhu legislatívy senátora Chucka Schumera na dekriminalizáciu marihuany.

Investori a riadiaci pracovníci teda namiesto toho, aby sa pokúsili odolať prílivu, „chcú mať v závode svojho vlastného lídra“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, marketWatch

Facebook komentár