Tesla_klesla_o_6%_ako_manazeri_rezignuju_a_Elon_Musk_fajci_marihuanu

Akcie spoločnosti Tesla v priebehu posledného obchodného dňa klesali až o 9 percent, po informáciách o rezignácií najdôležitejších vrcholových manažérov spoločnosti (C-suite) a bizarnom videu kde sa generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk vyjadruje k rôznym rozporuplným témam a hlavne tomu ako sa snažil urovnať spor, ohľadom vyjadrení cez svoj súkromný profil na sociálnej sieti Twitter.

Akcia spoločnosti Tesla sa v piatok otvorila na cene 260,10 dolárov, ako predtým mierne klesla. Akcie boli po prvej hodine obchodovania zhruba v 7 percentnej strate, avšak deň zatvorili v strate 6 percent. Jedná sa tak o ďalšie rozšírenie straty pre automobilky v priebehu bolestivého týždňa. Akcie spoločnosti Tesla v tomto týždni stratili viac ako 11 percent.

Súvisiace: Elon Musk: Súkromné vlastníctvo je pre Teslu “najlepšou cestou”

V neskorších štvrtkových hodinách v rámci podcastu Joea Rogana na videu počas vystúpenia fajčil marihuanu a popíjal whisky – čo vyvolalo obavy z jeho rekreačného užívania drog.

V piatok ráno spoločnosť odhalila, že jej hlavný účtovník Dave Morton v utorok zo svojej pozície odstúpil a citoval intenzívnu pozornosť verejnosti. Bol v spoločnosti len jeden mesiac.

Morton vo vyhlásení uviedol: “Od chvíle, keď som vstúpil do spoločnosti Tesla – 6. augusta, miera verejnej pozornosti, ktorá sa kladie na spoločnosť, ako aj tempo v spoločnosti, prekročili moje očakávania,” … “Výsledkom bolo, že som si prehodnotil svoju budúcnosť.”

Vedúci predstaviteľ spoločnosti pre ľudské zdroje (HR) – Gaby Toledano taktiež podľa piatkových informácií agentúry Bloomberg opúšťa spoločnosť. Predtým, ako výrobca elektrických automobilov začal čeliť chaotickým informáciám o súkromnom vlastníctve a potenciálnych prešetreniach od Komisie pre cenné papiere (SEC) bol Toledano podľa agentúry Bloomberg na dovolenke, ale späť sa do práce už nevrátil. Hovorca spoločnosti Tesla nevedel okamžite reagovať na žiadosť o pripomienku týkajúcu sa postavenia Toledana v spoločnosti.

Piatok bol tiež posledným dňom v spoločnosti pre Sarah O’Brienovú, ktorá je viceprezidentom pre komunikáciu spoločnosti Tesla. Avšak tento odchod bol plánovaný.

Začiatkom tohto týždňa sa Elon Musk opäť objavil v konflikte s britským potápačom, ktorý pomáhal zachrániť chlapčenský futbalový tím z thajskej jaskyne začiatkom tohto roka. Musk označil potápača – Vernona Unswortha v e-maile pre BuzzFeed News za “detského násilníka”, čo zintenzívnilo predchádzajúce útoky, v ktorých Musk nazval Unswortha “pedofila” a na sociálnej sieti Twitter poznamenal, že je “divné”, že Unsworth ho za júlové vyjadrenia nepotrestal.

Všetko to prichádza presne mesiac po tom, ako Musk v kontroverznom tweete poznamenal, že “zvažuje urobiť z Tesly súkromnú spoločnosť.” Musk určil cenu v súkromnom vlastníctve na hodnote 420 dolárov – čo v tom momente predstavovalo 20 percent navýšenie – a tvrdil, že “financovanie má zabezpečené”.

Súvisiace:
Elon Musk: “Tesla zostáva verejne obchodovateľná”
Investorka sa domnieva, že akcie Tesla by mohla vyskočiť na $ 4 000

Aktualizácie spoločností a spravodajské informácie v týždňoch, ktoré nasledovali po návrhu Elona Muska prišli s jasným ukončením špekulácií a firma Tesla ako aj Elon Musk uviedli, že automobilka bude aj naďalej vo verejnom vlastníctve.

Tesla tak v piatok z jej maxím dosahovala stratu z jej ceny na úrovni 389,61 dolárov až vo výške 30 percent. Akcie automobilky Tesla na burze od uzatvorenia trhu zo 7. augusta stratila viac ako 20 percent svojej hodnoty.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár