Vlastnik_firmy_Corona_investoval_do_marihuany_4_miliardy

Materská firma značky Corona sa domnieva, že spotrebitelia chcú niečo viac ako pivo a alkohol.

Spoločnosť Constellation Brands vynaložila 4 miliardy dolárov na zvýšenie svojho podielu v spoločnosti z oblasti marihuany – Canopy Growth. Spoločnosť Constellation vlastní aj veľké vinárske firmy, vodku SVEDKA a tequilu Casa Noble.

Prvýkrát investovala do spoločnosti Canopy Growth v priebehu minulého roka, kedy kúpila podiel na hodnote 10%. V stredu došlo k zvýšeniu podielu v spoločnosti Constellation na 38% a ponechali si aj otvorenú možnosť nákupu väčšinového podielu, kde by kontrolovali viac ako 50%.

Akcie spoločnosti Canopy, ktoré sa obchodujú na burze v New Yorku, ako aj na Burze cenných papierov v Toronte, po zverejnení týchto správ od firmy Constellation zaznamenali nárast o viac ako 25%. (Mimochodom je TSE označený ako TSE).

Súvisiace: Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest

Ostatné, verejne obchodované spoločnosti z oblasti marihuany, ako napríklad Cronos a MedMen Enterprises, v Spojených štátoch a Kanade získali.

Akcie spoločnosti Constellation však po oznámení investície klesli takmer o 6%.

Generálny riaditeľ spoločnosti Constellation – Rob Sands v priebehu konferenčného hovoru s ohľadom na firmu Canopy, v stredu ráno poznamenal, že sa jedná o mimoriadne vzrušujúce obdobie, kedy sa nachádzame v rozmachu podnikania v oblasti marihuany.

Sands ďalej poznamenal: “V nasledujúcom desaťročí by sa mohlo jednať o jednu z najvýznamnejších globálnych príležitostí na rast.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Canopy Grow, Bruce Linton, v stredajšom rozhovore pre agentúru CNN poznamenal, že táto dohoda dáva spoločnosti Canopy väčšiu dôveryhodnosť.

Keďže stále viac krajín sveta začína s legalizáciou marihuanu, spoločnosť Constellation môže predstaviť ďalšie alkoholické nápoje na báze kanabisu. Linton ďalej uviedol, že nápoj bez kalórií, ktorý môže pomôcť bojovať proti depresii, je napríklad ďalšou oblasťou s príležitosťami.

Linton poznamenal: “Spoločnosť Constellation získava na tom, čo sa deje v celosvetovom meradle,” a dodal, že Constellation môže byť prínosom tým, že sa prvýkrát dostane na trh s nápojmi na báze kanabisu, zatiaľ čo ostatné spoločnosti piva a alkoholu sa stále snažia zistiť, čo by na tento trh mohli priniesť.

Aj keď je rekreačné užívanie marihuany v Kalifornii, Colorade a Vermonte a v niekoľkých ďalších štátoch je legálne, stále podľa federálnym zákonov je nákup a držanie marihuany stále zločinom.

Bonnie Herzog, ktorý je analytikom v spoločnosti Wells Fargo však očakáva, že spoločnosť Constellation a Canopy budú môcť spolupracovať na projektoch “konopných výrobkov z kanabisu”, ktoré majú globálnu príležitosť na obrovský rast.

Herzog dodal: “Očakáva sa, že marihuana bude nakoniec v USA legalizovaná.”

Takže aktuálne môže znieť otázka, kedy, nie či vôbec firma Constellation bude môcť predávať marihuanové nápoje v Amerike.

Súvisiace: Ako dlho v tele zostáva marihuana, drogy a alkohol?

Constellation však poznamenala, že zatiaľ nemá plán pre takýto produkt.

Kevin Murphy, ktorý je generálnym riaditeľ spoločnosti Acreage Holdings (producent marihuany), ktorý má za predsedu bývalého hovorcu Bieleho domu – Johna Boehnera vo svojom predstavenstve, v e-mailovej správe spoločnosti poznamenal, že očakáva, že viac spoločností príde s produkciou týchto nápojov – a pravdepodobne aj firmy z veľkých farmaceutických firiem – prídu s rozvojom výrobkov založených na marihuane.

Jeden výrobca liekov – GW Pharmaceuticals má liečbu epilepsie na báze marihuany nazývanej Epidiolex, ktorý bol nedávno schválený americkým Úradom pre potraviny a liečivá.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, MarketWatch

Facebook komentár