Miliardar_a_dedic_imperia_zuvaciek_vo_velkom_stavil_na_marihuanu

William Wrigley Jr. II, ktorý je dedičom impéria žuvačiek – Wrigley, smeruje svoje investície do oblasti marihuany.

Wrigley viedol kolo financovanie o objeme 65 miliónov dolárov do spoločnosti Surterra Wellness, ktorá je farmaceutickou spoločnosťou na báze marihuany (založenou na Floride), prostredníctvom jeho osobnej investičnej spoločnosti.

Wrigley sa stane aj predsedom predstavenstva spoločnosti Surterra. Spoločnosť plánuje použiť finančné prostriedky pre rozšírenie na nové trhy jednotlivých štátov – a zatlačiť aj na konkurenčný trh rekreačnej marihuany.

Známy ako Beau, Wrigley opustil gigant z oblasti žuvačiek po tom, ako organizoval predaj spoločnosti spoločnosti Mars.

Súvisiace:
Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest
Ako dlho v tele zostáva marihuana, drogy a alkohol?

V tohto týždňovom rozhovore pre agentúru Bloomberg poznamenal: “Keď som pochopil obrovské výhody, svoj postoj na marihuanový priemysel som zmenil,” … “Nevidíte príliš veľa príležitostí na to, aby mali takýto vplyv na odvetvie, ktoré sa vytvára od úplného začiatku.”

Rekreačná marihuana je legálna v deviatich štátoch a lekárska marihuana je legálna v ďalších 30, hoci federálna vláda ju stále považuje za nezákonnú látku. Naposledy, za povolenie lekárskej marihuany zahlasovala Oklahoma v júni.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár