stock-cannabis-13-adobe

Tento týždeň skončil s vysokým ohľadom na rast akciovej spoločnosti Canopy Growth.

Akcie najväčšej spoločnosť s produkciou marihuany (kanabisu) na svete, podľa trhovej kapitalizácie v piatok vyskočili o viac ako 13%, keď prišla so zverejnením jej finančných výsledkov v štvrťroku, keďže prekročili očakávania. Spoločnosti Canopy oznámila čisté príjmy vo výške 123,8 milióna dolárov a dosiahla čistú stratu na úrovni 124,2 milióna dolárov, alebo 35 centov na akciu, čím sa jej podľa firmy Refinitiv darilo oveľa lepšie ako konsenzuálne odhady, ktoré boli v čistých príjmoch na úrovni 108,7 milióna dolárov a strate vo výške 50 centov na akciu.

Investor Tim Seymour, ktorý je zároveň zakladateľom spoločnosti Seymour Asset Management a manažér skupiny Amplify Seymour Cannabis ETF, uviedol: „Jedná sa o akýsi veľký výdych v stále najdôležitejšej spoločnosti tohto odvetvia.“

Napriek povzbudivým výsledkom firmy Canopy, marihuanový sektor čelí urputným bojom s korekciou. Spoločnosti, ktoré boli kedysi bohato odmeňované za rozširovanie svojich aktivít v širokom meradle, aktuálne čelia prísny podmienkam okolo svojich výdavkov a reštrukturalizácií v snahe presnejšie zosúladiť svoje podnikanie s výkonnosťou legálnych trhov s marihuanou.

Constellation Brands, ktorá podporuje Canopy bola jedným z prvých veľkých firiem z oblasti marihuany, ktoré vykonali zmeny vo svojich firemných radoch – v júli minulého roka odstránili zakladateľa a generálneho riaditeľa Bruce Lintona, v prospech bývalého finančného riaditeľa skupiny Constellation – Davida Kleina. Širší priemysel z oblasti kanabisu za posledné týždne taktiež zažil niekoľko odchodov generálnych riaditeľov v spoločnostiach, ako sú MedMen Enterprises so sídlom v Kalifornii a Aurora Cannabis so sídlom v Kanade.

Seymour v piatok po konferencii Canopy s analytikmi, uviedol, že v spoločnosti Canopy „sme začuli hlas generálneho riaditeľa, ktorý jednoznačne prepúšťa kreslo finančnému riaditeľovi vo veľkej sofistikovanej spoločnosti so spotrebným tovarom.“

Pozitívne správy Canopy pomohli zvýšiť akcie spoločností zo sektoru kanabisu. V piatok sa taktiež zvýšili akcie ďalších popredných kanadských spoločností z oblasti marihuany, vrátane Canabis Aurora, Tilray a Hexo.

Aj keď sa na túto spoločnosť často pozerá ako na priekopníka tohto priemyslu, podľa Seymoura by sa najnovšie výsledky spoločnosti Canopy nemali považovať za predzvesť obratu na trhu.

Seymour ďalej poznamenal: „Nemyslím si, že to predstavuje zelené svetlo na kúpu celej triedy aktív,“ … “Myslím si, že príde veľký počet spoločností, ktoré tento priemysel opustia.”

Súvisiace:
Čelí odvetvie produkcie marihuany obratu na trhu?
Akcie firiem z oblasti marihuany prepadajú. Čo sa deje?

Podľa neho, posledné správy o výsledkoch firiem zo sektora marihuany boli zmiešané a väčšie subjekty stále čelia problémom. Samotná spoločnosť prevzala niektoré silné odpisy z precenených aktív v zámorí a načrtla významné úsilie o zníženie nákladov.

Canopy Growth tak v hotovosti drží 2,3 miliardy dolárov. Seymour ďalej uviedol: “Spoločnosť však musí najskôr čeliť svojim nákladom a efektívnejšie fungovať,” … “Bolo potrebné nevyhnutné zastavenie krvácania.”

Po piatkových výsledkoch, spoločnosť Canopy uviedla, že spoločnosť plánuje podniknúť „prvé kroky k ideálnemu rozsahu“ podniku v priebehu nasledujúcich 90 dní.

“Budeme sa sťahovať späť z fúzií a akvizícií, ktoré podnik realizuje a musíme robiť lepšiu prácu s našimi výsledkami ziskov a strát,” … „Doslova musíme prepracovať každú položku, riadok po riadku.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár