Canopy_na_rekorde_ako_sa_Kanada_pripravuje_na_legalizaciu_marihuany

Akcie spoločností z oblasti marihuany v dnešnom obchodnom dni vzrástli, ako sa Kanada pripravuje 17. októbra legalizovať marihuanu.

Akcie spoločnosti Canopy Growth vyskočili o viac ako 14% a dosiahli rekordnú hodnotu na cene 57 dolárov za akciu. Súperi Tilray, Aurora Cannabis a Cronos investorom zarobili v rozmedzí 11% až 19%.

Rovnako v pondelok spoločnosť Canopy Growth súhlasila so získaním výskumnej spoločnosti pre oblasť marihuany v Colorade – Ebbu v podobe akcií a hotovosti za 425 miliónov dolárov kanadských dolárov.

Od augusta 2018 akciové spoločností z oblasti marihuany si veľkom získavajú popularitu medzi investormi, pretože viaceré spoločnosti skúmajú možnosť predaja produktov na báze marihuany.

Súvisiace:
Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest
Legalizácia marihuany v Kanade vytvorí priemysel o hodnote $4 miliárd

Minulý týždeň Walmart uviedol, že jeho kanadská divízia vykonala niektoré “predbežné zistenie faktov” o možnej ponuke produktov s označením CBD (alebo marihuanou). V septembri sa Coca-Cola zúčastnila rozhovorov s Aurora Cannabis o nápoji, ktorý vy obsahoval kanabidiol (patrí do skupiny látok nazvaných kanabinoidy, ktoré sa vyskytujú v prírode iba v rastlinnej konope), avšak k dohode zatiaľ neprišlo.

Graf akcií spoločnosti Canopy Growth za posledný rok:

Canopy_na_rekorde_ako_sa_Kanada_pripravuje_na_legalizaciu_marihuany_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár