Investori zvyšujú dopyt po akciách luxusnej spoločnosti Jimmy Choo po tom, čo táto firma uviedla, že predaj pánskej obuvi vzrástol a jej podnikanie v Číne je na vzostupe.

Značka luxusných topánok je veľmi populárnou v móde pre ženy, kde pár týchto topánok na podpätku sa môže ľahko predať za viac ako 1 000 amerických dolárov.

Ale začína si získavať veľkú obľubu aj medzi mužmi. Takmer polovica z jej tržieb v súčasnosti tvoria predaje pánskych topánok a tvoria 8% celosvetových tržieb, čo je najrýchlejšie rastúcou oblasťou svojho podnikania.

U čínskych spotrebiteľov je taktiež vidno rozsiahly dopyt po produktoch firmy Jimmy Choo, aj keď niektoré ďalšie luxusné maloobchodné spoločnosti čelia v tejto krajine problémom.

Súvisiace: Prečo chcú miliardári tieto luxusné elektrobicykle az 40 000 eur

Tržby spoločnosti Jimmy Choo v Ázii (okrem Japonska) v prvej polovici roka 2016 v medziročnom porovnaní vzrástli až o 22%. Niektoré tieto zisky pochádzajú z otvorenia nových obchodov, ale tam vidno aj rozsiahly organický rast.

David Roth, ktorý je marketingovým expertom na maloobchod u WPP poznamenal, že značky ako Jimmy Choo majú na zložitom čínskom trhu výhodu.

“Všadeprítomnosť najúspešnejších luxusných značiek sveta v Číne je príčinou, že bohatí mladší čínski spotrebitelia vyhľadajú už menej známe značky luxusu.”

Firma, ktorá bola založenou v roku 1996, návrhárom menom Jimmy Choo a bývalou editorkou časopisu Vogue – Tamary Mellon, v tomto roku oslavuje svoje 20. narodeniny.

Predseda Peter Harf uviedol: “Perspektívy podnikania vo svojom 20. roku ešte nikdy nevyzerali lepšie.”

Londýnska módna firma dokonca z Brexitu získala podporu. Táto spoločnosť ťaží z prudkého poklesu britskej meny, čím sú jej predaje celosvetovo cennejšie (pri prepočte na libry).

Jimmy Choo prvý-krát emitovala verejné akcie na Londýnskej burze v októbri 2014. Jej akcie v prvých niekoľkých týždňoch rástli, ale následne prepadli, kde stratili polovicu svojej hodnoty a počas mesiaca jún dosiahli rekordné minimá.

Súvisiace: Na trh príde luxusná loď Bugatti od $ 2 miliónov

Ale pozitívne výsledky ziskov poslali jej akcie v dnešnom dni do zisku 6%.

Spoločnosť získala rozsiahly medzinárodný ohlas od jeho vynikajúcej propagácie vo filmoch a televíznych programoch, vrátane filmu “Sex v meste” a “Diabol nosí Pradu.”

Doplnky firmy Jimmy Choo sú taktiež často vychvaľované na niekoľkých hollywoodskych hviezdach, ako aj vojvodkyne z Cambridge – Kate Middleton.

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár