Vylepsenia_najluxusnejsej_verejnej_toalety_New_Yorku_300_000_2017

New York je plný bohatstva a luxusu. Na Manhattane, si môžete objednať zmrzlinový pohár v americkej reštaurácií Serendipity 3 za 1 000 dolárov, alebo v nočnom klube vysoliť 7500 dolárov za fľašu šampanského, či dokonca minúť 75 000 dolárov za jednu noc v extravagantnom apartmáne penthousového hotelu.

Ale pre návštevníkov Bryant parku, ktorý sa nachádza medzi mrakodrapmi Midtownu hneď za verejnou knižnicou (New York Public Library) sa taktiež nachádza určitá úroveň luxusu a bez obáv ju môžete využiť a najmä tam kde by ste to najmenej čakali: na verejnej toalete.

Park je už dlho domovom luxusných verejných toaliet, ale stali sa ešte luxusnejšími, keďže vylepšenia boli ocenené v hodnote 300 000 dolárov. Ich otvorenie bolo zahájené prestrihnutím “pásky” toaletného papiera.

Dan Beiderman, ktorý je výkonný riaditeľom spoločnosti Bryant Park Corporation vo vyhlásení poznamenal: “V Bryant Parku usilujeme o dokonalosť a snažíme sa dokonalosť vložiť všade,” … “Vytvorili sme zariadenia, ktoré vedia konkurovať aj niektorým z najlepších hotelov.”

Po trojmesačnej renovácii je toaleta v súčasnosti vybavenou ďalším príslušenstvom, ako kazetový strop, stropovými lištami a novými obkladmi. A dokonca steny aktuálne zdobia kvetinové kresby, ktoré vytvorili miestny umelci, ktorí často pracujú na stojanoch, vo dvore parku.

Podľa vyjadrenia parku, táto toaleta bola prvýkrát otvorenou pred 25 rokmi a je už dlhý čas je oslavovanou, ako jeden z najlepších verejných toaliet naokolo. Dokonca ešte pred “faceliftom” mala obsluhu na plný úväzok, kyticu čerstvých kvetov a hrala v nej klasická hudba.

Vylepsenia_najluxusnejsej_verejnej_toalety_New_Yorku_300_000_2017_2

Oddelenie parku ďalej dodáva, že toaleta počas minulého roka dosiahla 1,2 milióna návštevníkov a v roku 2017 ich počet bude len narastať, keďže prešla svojim dekadentným vylepšením.

Newyorčania si môžu byť istí, že doláre daňových poplatníkov na tieto vylepšenia nestáli ani cent. Nezisková organizácia Bryant Park Corporation, ktorá spravuje park pre New York City, uviedla, že si nevyžaduje žiadnu mestské financovanie.

Joe Carella, ktorý je hovorcom oddelenia NYC Parks poznamenal: Bryant Park Corporation “zháňa peniaze prostredníctvom sponzoringu, špeciálnych udalostí, koncesionárskych prevádzok pre potraviny” a niekoľkých ďalších fundraisingových opatrení.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár