V_Kalifornii_je_rozsiahly_nadbytok_marihuany_2017

Kalifornskí producenti marihuany až osemnásobne prevyšujú objem potrebný na spotrebu.

“Zmenšenie objemov by bolo pre pestovateľov bolestivé“, poznamenal Hezekiah Allen, ktorý je výkonným riaditeľ združenia California Growers Association, počas panelovej diskusie v tlačovom klube v Sacramente. Konzultant v publiku odhadol, že sa voči spotrebe jedná o 12-násobne presýtenie trhu marihuany.

V roku 1996 sa Kalifornia stala prvým americkým štátom, ktorý povolil liečebnéužívanie marihuany. Jeho obyvatelia v novembri zahlasovali za legalizáciu jej držby až do objemu jednej unce (0,028 kg), samozrejme pre rekreačné využitie. Aktuálne však čelí novým predpisom, na základe ktorých jej vývoz bude od 1. januára zakázaný.

Súvisiace:
Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest
Prvá miliardová firma z marihuany sa dostáva už aj do akciového indexu

Allen dodáva, že v dôsledku presýtenia niektorí pestovatelia na čiernom trhu s najväčšou pravdepodobnosťou vyvezú svoj produkt do iných štátov, v rozpore s federálnymi zákonmi.

Sedem štátov vrátane susednej Nevady, Arkansasu a Massachusetts deň pred voľbami, počas minulého roka legalizovalo marihuanu v rôznych formách. Podľa Governing.com tak už celkovo 29 štátov USA legalizovalo marihuanu v akejkoľvek podobe.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj LATimes

Facebook komentár