Kanada_je_pripravena_legalizovat_marihuanu_od_1_jula_2018_2017_1

Marihuana bude od 1. júla 2018 legálnou pre všetkých Kanaďanov, vo veku nad 18 rokov. CBC News prišla s touto informáciou, čo poukazuje na rozsiahle 151. narodeniny Kanady v naozaj veľkom štýle.

Premiér Justin Trudeau, ktorý je vedúcim predstaviteľom liberálne strany, oficiálny plán oznámi 10. apríla.

Očakáva sa, že by táto legislatíva mala parlamentom prejsť naozaj ľahko, pretože má podporu od hlavných politických strán – pravice ale aj lavicových liberálov – Trudeau. Rovnako tak väčšina Kanaďanov legalizáciu marihuany podporuje (podľa nedávneho prieskumu z NRG Research Group).

Súvisiace: Marihuanový priemysel do roku 2020 vytvorí 283 000 pracovných miest

Plán vychádza z odporúčaní, ktoré pripravila federálna pracovná skupina – na čele s bývalým vedúcim predstaviteľom torontských policajtov – Billom Blairom a ministerky spravodlivosti Anne McLellanovej a samotným provinciám ponecháva priestor pre zmeny a kontroly ohľadom toho, ako je marihuana predávaná.

Federálna vláda tak na nákup marihuany v obchodoch stanoví minimálny vek, na hodnotu 18 rokov, avšak každá provincia bude mať možnosť zvýšiť vek, ako uzná za vhodné. Kanaďania budú môcť v ich domácnostiach pestovať štyri druhy rastlín marihuany.

Trudeau zo súperiacich politických strán čelí kritike, ktorí ho obvinili z nedostatku plnenia sľubu jeho kampane, kde uvádzal, že marihuanu na federálnej úrovni legalizuje od jari 2017. Oznámenie ktoré bude vydané 10. apríla by nemalo byť v súlade s plnením navrhovaného časového plánu premiéra, ale aspoň povedie k zmierneniu obáv. Kanaďania sa opäť vrátia k voľbám v októbri roka 2019.

Kanada_je_pripravena_legalizovat_marihuanu_od_1_jula_2018_2017

Toto oznámenie by malo obsahovať určité časti, k potrebnej stabilite okolo kanadského priemyslu marihuany po tom, čo polícia počas tohto mesiaca zaútočila na výdajne v Toronte a Vancouveri, nehovoriac o prejavoch na juhu od hraníc, kde americký generálny prokurátor Jeff Sessions sa zmienil o zákrokoch na trhoch marihuany, kde ich štáty legalizovali.

Dátum okolo legalizácie marihuany “poskytuje investorom väčšou mieru zrozumiteľnosti a istoty ohľadom toho, ako by rekreačný trh mohol vyzerať,” poznamenal analytik spoločnosti Cannacord Genuity – Eil Maruoka v správe s názvom “Táto legislatíva by mala viesť k nárastu cien všetkých akcií zo sektora.”

Súvisiace:
Akciový index z oblasti marihuany za rok získal 236%
Trump zasahuje rast akcií z oblasti marihuany

Maruoka poznamenal, že aktuálne je čas na dosahovanie ziskov z akcií marihuany, keďže počas budúceho roka “bude pravdepodobne nedostatok pozitívnych priemyselných katalyzátorov,” akonáhle sa táto legislatíva dostane do platnosti.

Akcie spoločností z oblasti marihuany sa po týchto správach obchodovali na vyšších úrovniach. Aurora Cannabis, ktorú Maruoka nazval “top obchodom” po oznámení vzrástli o 9% Utorok, zatiaľ čo Canopy rástla o 11%, hoci v popoludňajších hodinách svoje zisky zmiernili.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: USA Today, CBC.ca

Facebook komentár