Je investorom, ktorý je aktívny a nabáda spoločnosť k určitým krokom? Je skôr prejavom kráľovskej dôvery!

Saudskoarabský princ Alwaleed Bin Talal počas tohto týždňa uviedol, že nemá rád aktívných investorov, ktorí sa pletú do záležitostí vedenia spoločnosti. Komentáre princa Alwaleed prišlI potom, čo bol požiadaný o odpoveď, či súhlasil s miliardárom Carlom Icahnom, ktorý tlačí spoločnosť Apple, aby vykonala spätný odkup akcií o hodnote 150 miliárd dolárov, aj napriek jej zdanlivej neochote vykonať taký krok.

( Súvisiace: 10 lekcií o peniazoch od miliardárov )

Miliardár Alwaleed ďalej uviedol: “Zvyčajne, v mojom vzťahu s vedením prenechávam všetku zodpovednosť na vedenie a naozaj aj v prípade programu spätného odkúpenia akcií či vyplácania dividend alebo aj iných rozhodnotí,” … “Takže verejný zásah do riadenia spoločností, je niečo, čo ja nechápem.”

Medzitým Alwaleed povedal, že v súčasnej dobe je vo svete mnoho investičných príležitostí. Nárast cien nehnuteľnosť je vidno na na Blízkom východe, zatiaľ čo sociálne médiá, sú populárne na Západe. Dôležitým faktorom pre investorov je byť veľmi sústredený a veľmi selektívny, ale taktiež jeho schopnosť držať pozície dlhodobo.

Alwaleed, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Kingdom Holding povedal, že je optimistický na sektor realít a a najmä hotelov. Jeho firma má stále podstatný podiel vo spoločnosti Four Seasons Hotels.

( Súvisiace: Spoznaj 15 najbohatších arabských obchodníkov sveta )

Na íné trhy Alwaleed poznamenal, že je taktiež držiteľom investície do spoločností News Corp a Citigroup.

Zdroj: Investors

Facebook komentár