Khosrowshahi_Uber_je_pre_SoftBank_najvacsou_investiciou

Generálny riaditeľ spoločnosti Uber – Dara Khosrowshahi uviedol, že vedúci predstavitelia spoločnosti SoftBank „neinvestujú do nefunkčných spoločností“ a že záujmy spoločnosti a jej finančného podporovateľa sú rovnaké. S týmto vyjadrením prišiel v čase, kedy japonský konglomerát rozširuje svoje investície do technológií cez ďalší obrovský investičný fond.

Khosrowshahi pre stanicu CNBC uviedol, že generálny riaditeľ spoločnosti Uber a SoftBank Masayoshi Son sú tých istých názorov, v čase kedy sa investičný fond Vision Fund 2 od spoločnosti SoftBank pripravuje na investovanie do spoločností, ktoré by sa mohli stať konkurentmi jeho gigantu.

Khosrowshahi v rámci rozhovoru na stanici CNBC poznamenal: „Myslím si, že pán Masa je podnikateľ. Neinvestuje tam kde to nemá význam. Keď do spoločností investuje peniaze, je to preto, že im verí a myslí si, že sa stanú lídrami svojich sektorov. Sme ich najväčšou investíciou v celosvetovom merítku, takže si myslím, že naše záujmy a záujmy pana Masa sú rovnaké.“

Gigant SoftBank v priebehu minulého mesiaca uviedol na trh druhý megafond, kde vlastnými peniazmi prispel 38 miliárd dolárov. Očakáva sa, že fond dosiahne celkovú hodnotu vo výške 108 miliárd dolárov a bude investovať do technologických spoločností, pracujúcich s umelou inteligenciou.

Toto nové kolo investícií by mohlo zvýšiť konkurenciu voči spoločnosti Uber, ktorá sa snaží rozširovať ponuky, ako sú služba dodania potravín – UberEats, keďže sa snaží dosiahovať ziskovosť.

Khosrowshahi ďalej uviedol: “Trh s potravinami je konkurencieschopný,” … “Do kategórie prichádza veľa kapitálu, čím sa rozširuje a myslím si, že v už počas tohto a isto počas budúceho roka, bude v tomto priestore rozsiahla konkurencia.”

Súvisiace: Apple a Microsoft investujú do najnovšieho fondu SoftBank ($ 108 miliárd)

Podľa Khosrowshaho, nové kolo investícií do startupov by mohlo rozšíriť celkový trh služieb spoločnosti Uber a byť prospešným pre spoločnosť, aj keď povedie k vytváraniu konkurencie.

Khosrowshahi: „Všetci z firmy Softbank poznajú, rozumejú trhom a som veľmi rád, že ich máme ako investora, a preto považujem Softbank za veľmi dobrého hráča na týchto trhoch. Budú trhom poskytovať finančné prostriedky, čo zároveň povedie k rozširovaniu sektorov, z čoho by sme taktiež mohli ťažiť.“

Uber nesplnil očakávania analytikov, vrámci svojej prvej štvrťročnej správy od realizácie prvej verejnej ponuky akcií, čím sa ich akcie dostali akcie na burzu. Firma Uber v spomínanom štvrťroku prišla o 5,2 miliardy dolárov, čiastočne z dôvodu kompenzácie vo forme akcií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Yahoo

Facebook komentár