Klucove_problemy_Bitcoinu_od_ECB_2018

“ECB nie je zodpovedná za to, aby zakazovala alebo regulovala Bitcoin alebo iné kryptomeny.”

Európska centrálna banka prišla s celkom jasnou správou o najväčšej virtuálnej mene sveta: nie naším problémom.

Zdá sa že ECB na svojej internetovej stránke prišla s všeobecným oznámením o svojich zameraniach a načrtla všetky najpodstatnejšie problémy. Podľa vyjadrenia centrálnej banky mena Bitcoin zameriava predovšetkým na využitie, ako vysoko špekulatívne aktívum a zverejnila jej nedostatky v oblasti legitímnej meny.

Centrálna banka uzatvára: “Bitcoin je špekulatívnym aktívom. Inými slovami, je to niečo, na čom môžete zarobiť, ak by ste dosiahli zisk, ale s rizikom, že stratíte celú vašu investíciu.” Taktiež uviedla, že regulácia alebo obmedzenie narastajúceho trhu kryptomien nespadá do jej pôsobnosti.

Kritika tohto digitálneho aktíva ECB prichádza po tom, ako v decembri vzrástla na vrchol okolo 20 000 dolárov, v dôsledku obľúbenosti okolo virtuálnych aktív, na základe čoho sa začiatkom januára celková hodnota kryptomien na celosvetovej úrovni zvýšila na približne 830 miliárd dolárov. Poďla stránky CoinMarketCap.com, teda predtým než prišla takmer o polovica hodnoty. Hodnota jednej meny Bitcoin sa v súčasnosti nachádza na cene okolo 8 500 dolárov, čo predstavuje 58% pokles od jej vrcholu.

Súvisiace:
Falošná predstava kryptomeny Bitcoin
Veľké banky zakazujú zákazníkom nakupovať bitcoin cez kreditné karty

To znamená, že by Bitcoin nevynášala, keďže od svojho dna na konci decembra 2016 sa môže pochváliť výnosom na úrovni 780%, ktorý je jednoznačne vyšší v porovnaní s 24% výnosom pre americký akciový index Dow Jones Industrial Average a 18% zisk indexu S&P 500, v rovnakom období.

Grafika ECB nemohla lepšie sumarizovať niektoré nedostatky kryptomeny bitcoin (Nikto ju nekryje. Nie je široko akceptovaná. Užívatelia nie sú chránení. Je príliš volatilná.):

Klucove_problemy_Bitcoinu_od_ECB_2018_obr

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ECB

Facebook komentár