Konkurent_Tesly_od_Porsche_moze_byt_lacnejsi_nez_sa_ocakavalo_2017

Porsche plánuje zverejnisť svoj prvý, plne elektrický automobil – Mission E už v roku 2019. Zatiaľ čo spoločnosť predtým uviedla, že cena auta by mala začínať na úrovni okolo 85 000 dolárov, Automobile Magazine uvádza, že toto číslo môže byť bližšie k 75 000 dolárov. To by sa dostalo do rozsahu modelu od spoločnosti Tesla, ktorý začína na cene 74 500 dolárov.

V publikácii sa tiež uvádza, že Mission E príde v troch modeloch s výkonom od 402 do 670 konských síl. Najrýchlejší model bude môcť dosiahnuť maximálnu rýchlosť na hodnote 250 kilometroch za hodinu a za 3,5 sekundy zrýchly z 0 do 97 kilometrov za hodinu. Jedná sa o trochu pomalšiu úroveň ako Tesla Model S P100D, ktorý to isté dosiahne za 2,5 sekundy.

Mission E je pokusom spoločnosti Porsche konkurovať Tesle, predovšetkým voči Modelu S a môže sa pochváliť množstvom pôsobivých vlastností. Na jedno nabitie bude schopný prejsť až 500 kilometrov a po dobíjaní už za 15 minút dosiahne 80% kapacity batérie. Model Tesla môže na jedno nabidtie prejsť 470 kilometrov.

Súvisiace: Porsche nakoniec bude predávať elektrické vozidlo – Mission E!

Vodiči zároveň budú mať viac možností, keď budú potrebovať nabiť svoje vozidlo. Budú schopní používať tradičný kábel alebo jednoducho cez nabíjaciu základňu, ktorá dokáže naplniť batériu bez toho, aby ste museli zapojiť autamobil do siete. Interiér vozidla bude veľmi dobre reagovať na vodičov, s možnosťou sledovať oči vodiča a nastaviť displej palubnej dosky podľa toho, čo vodič chce vidieť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Automobile Magazine

Facebook komentár