Porsche plánuje ponúknuť výkonné vozidlo na elektrický pohon už koncom tohto desaťročia. Štvordverový automobil, ktorý vyzerá ako futuristická verzia dnešného modelu Porsche Panamera, bude môcť podľa automobilky prejsť na jedno nabitie až 500 kilometrov.

Mission E bola pôvodne predstavenou na autosalóne vo Frankfurte ako koncept vozidla, ale správna rada koncernu Volkswagen (ktorá je materskou spoločnosťou Porsche) v súčasnosti schválila vývoj vozidla pre všeobecnú výrobu. Keď tento automobil bol v septembri predstaveným, hovorca automobilky Porsche povedal, že “výroba tohto vozidla je v blízkej budúcnosti možná.”

Vozidlo je súčasťou väčšej stratégie koncernu Volkswagen, ktorý má v pláne posilniť svoju prítomnosť v oblasti elektromobilov a plug-in hybridov. Vedenie spoločnosti uviedlo, že skupina plánuje zaviesť 20 podobných vozidiel do roku 2020.

Nie je však stále jasné, aký vplyv bude mať škandál na firmu Volkswagen Group a ako zasiahne jej celosvetové plány. Predaje Volkswagenu však v Spojených štátoch a po celom svete ako výsledok prudko poklesli. Spoločnosť musela vyčleniť milióny dolárov pre riešenie prípadných pokút a nákladov na opravu viac, ako 11 miliónov dieselových automobilov. V samotnej USA bude musieť zvolať k oprave 500 000 vozidiel.

Súvisiace: 
Porsche predstavilo nadupanú konkurenciu pre elektromobil Tesla Model S
Nový startup Faraday Future chce konkurovať firme Tesla už do roku 2017

Spoločnosť Porsche uviedla, že Mission E bude môcť zrýchliť z 96 km/h za menej ako 3,5 sekundy. Tento časový horizont už bol dosiahnutý v niektorých verziách automobiloch Model S od spoločnosti Tesla, aj keď jeden model sa vie dostať aj pod 3 sekundy. Porsche bude taktiež ponúkať bezdrôtovo nabíjacie stanice.

Vozidlo by sa malo taktiež dokonca aj rýchlo nabíjať, keďže podľa vyjadrení spoločnosti Porsche by malo byť nabité z 80%, len za 15 minút, čo bude stačiť na 400 kilometrov. Manažéri automobilky Porsche uviedli, že ešte bude potrebné vykonať lepší vývoj batérií. Porsche však žiadne informácie o cene modelu Mission E neposkytla.

Zdroj: Porsche, AutoBlog

Facebook komentár