Kudlow_USA_by_mali_Co_najskor_vydat_100_rocne_dlhopisy

Aktuálne je najvyšší čas, aby americké ministerstvo financií vydalo 100-ročné dlhopisy. S týmto vyjadrením prišiel Larry Kudlow.

Neformálny poradca novo-zvoleného prezidenta Donalda Trumpa poznamenal, že tento zrýchlený rast americkej ekonomiky vytvára ideálny čas, vydať 100-ročné dlhopisy a to aj cez to, že ostatným by sa tento nápad mohol zdať pritiahnutým za vlasy.

Poznamenal: “Chcem, aby americké ministerstvo financií, ktoré má na starosti vydávanie dlhopisov, prišlo … so 100-ročnými dlhopismi čo najskôr, keďže by mali využiť niekoľko-generačné minimá úrokových sadzieb, ktoré neuvidíme stovky rokov.”

Súvisiace: Dlhopisy môžu ukončiť ich 35-rokov trvajúci rast

Ďalej uviedol: “Ostatné krajiny vykonali emisie 50-ročných dlhopisov, ďalšie krajiny vydali 100-ročné dlhopisy,” … “Musíme to taktiež vykonať, keďže je vhodné vykonať zníženie úrokových nákladov pre budúci storočia.”

Kudlow na sociálnej sieti Twitter poznamenal:

Trumpov nástupca ministerstva financií – Steve Mnuchin počas minulého týždňa naznačil, že USA tvárou v tvár čelia rastúcim úrokovým sadzbám, na základe čoho Ministerstvo financií USA môže uvažovať nad vydaním dlhších dlhopisov.

Súvisiace: Pozor! Svet stále čelí negatívnym výnosom – $10,4 biliónov!

Poznamenal: “Pozrieme sa na potenciálne predĺženie splatnosti dlhu, pretože nakoniec budeme čeliť vyšším úrovniam úrokových sadzieb a to je niečo, čím sa táto krajina bude musieť zaoberať.”

Najväčšia svetová ekonomika však už nebude prvou krajinou, ktorá vydá 100-ročné dlhopisy. Mexiko pred viac ako 6. rokmi vydalo 100-ročné dlhopisy a počas posledného roka boli vydané prvé 100-ročné dlhopisy v mene euro.

Tento rok v októbri, Rakúsko na trh dlhodobých dlhopisov prišlo so 70-ročnými štátnymi dlhopismi v mene euro. V tomto roku sa tak podľa denníka Financial Times jednalo o piatu európsku krajinu, ktorá predala dlhopisy so splatnosťou v hodnote viac ako 50. rokov, po Francúzsku, Belgicku, Španielsku a Taliansku. V 50-ročných dlhopisoch sa v tomto roku emitovalo 14 miliárd libier.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár