Počas víkendu boli zverejnené prvé fotografie a detaily pre koncepciu úplne nového vozidla Lamborghini.

Aktuálne máme všetky oficiálne informácie o tomto koncepte, ktorý dostal meno “Egoista” a bol vyvinutý ako pocta 50. výročie pre tím Lamborghini pod vedením šéfa dizajnu koncernu Volkswagen – Walter-a de Silvu.

Koncept, ktorý má španielsky názov a znamená “sebecký” – použité z dôvodu jednomiestneho prevedenia. Ale skôr, ako by to malo znamenať potenciál pre jednomiestne pretekárske auto, kde by jeho dizajn mal jeho vodičovi dať možnosť vyjadriť svoju individuálny osobnosť na maximum.

De Silva ho predstavil na minulotýždňovom odhalení Egoistu na 50. výročí automobilky Lamborghini, ktorý sa konal v Taliansku: “Je to auto vyrobené len pre jednu osobu,”.

Taliansky návrhár na popis auta taktiež použil slová “hedonizmus”, “štvor-kolesové UFO” a dokonca “Nikdy nikdy nevystúpim”.

Kým Egoista je čistý koncept, Lamborghini v minulosti uviedol, že nikdy nestavia koncept bez úmyslu výroby. Ale toto bol darček pre Lamborghini, takže pochybujem, že bude predaný záujemcovi s najvyššou ponukou.

Však cez neho možno predstaviť nejakú zaujímavú technológiu, ktorú môžeme uvidieť v budúcnosti. Konkrétne ľahká konštrukcia, nový dizajn a 592 konských síl, verzia 5,2 litrového Gallardo motora V-10. Materiály, ktoré boli použité pri výrobe sú hliník a uhlíkové vlákno.

Horná časť vozidla je tiež aktívna z dôvodu integrovanej karosérie, ktorá sa pohybuje v závislosti na jazdných podmienkach, ktoré poskytujú rovnováhu medzi tlakmi. Dve zadné klapky sú aktivované automaticky pri vysokej rýchlosti pre zvýšenie stability, pričom mnoho z prívodov vzduchu na zadnej strane krytu motora zaisťuje prúdenie chladiaceho vzduchu do motora V-10.

Sú to nové funkcie nasledovníka modelu Gallardo?

Inšpirácia pre koncepciu dizajnu pochádza z vrtuľníka Apache, ktorého vysunutie a dizajn kokpitu a bol prepožičaný pre Egoistu. Profil by medzitým mal reprezentovať býka s jeho hlavou dole a rohy v smerujú kupredu.

“Kokpitu predstavuje akési prežitie, vďaka čomu je vodič izolovaný a chránený pred vonkajšími prvkami,” -vysvetlil De Silva. “Pomocou tohto pozeráme pre budúcnosť, kde by táto myšlienka jeho kabíny mohla byť prijatá z prúdových lietadiel a integrovaná do cestného vozidla. “

V interiéry je závodná sedačka s štvorbodové bezpečnostné pásy, airbagy a minimum nástrojov. Hlavným prvkom je hlavný displej, typický pre stíhačiek. Ak chcete vystúpiť z vozidla, vodič musí odstrániť volant a položiť ho na prístrojovú dosku.

Naozajstný Hedonizmus

Zdroj: GizMag.com

Facebook komentár