Marihuanovy_priemysel_do_roku_2020_vytvori_283000_pracovnych_miest_2017

V súčasnosti už prichádza veľké množstvo informácií ohľadom rastu marihuanového priemyslu, avšak tento mesiac bola vydaná správa, ktorá poukázala na rozsiahly nárast v oblasti pracovných miest, ale aj celkových príjmov.

New Frontier Data prišla s výsledkom celoštátnych predajov pre trh marihuany, ktorý by podľa ich očakávaní mal do roku 2020 dosiahnuť úroveň 24 miliárd amerických dolárov. Taktiež uviedli, že v priebehu nasledujúcich troch rokov tento priemysel vytvorí okolo 283 000 pracovných miest. Tieto čísla dokonca zahŕňajú aj predpokladané spomalenie rýchleho rastu priemyslu, ktoré nastane v priebehu najbližších troch až piatich rokov.

Giadha Aguirre De Carceri, ktorá je generálnou riaditeľkou spoločnosti New Frontier Data uviedla: “Tieto čísla potvrdzujú, že marihuanový priemysel bude hlavnou hnacou silou ekonomiky, ale aj tvorby pracovných miest.”

Súvisiace: Akciový index z oblasti marihuany za rok získal 236%

Predaje marihuanového priemyslu

Spoločnosť New Frontier Data bola založenou v roku 2014, so sídlom vo Washingtone a kanceláriami má aj v Denveri. Spoločnosť sa v oblasti marihuany špecializuje na poskytovanie štatistík a analýz. Nová správa ponúka projekcie ako pre liečebné, tak aj pre rekreačné využitie.

Existuje však určitá neistota, pretože sa uvádza, že zákony pre rekreačné využívanie marihuany u dospelých stále ešte nezapracovali zriadenie regulačných systémov, pri predaje legálnej marihuany.

Táto situácia zahŕňa Kalifornia, Massachusetts, Maine a Nevadu. Aljaška, Colorado, Oregon a Washington už právnu legislatívu dokončili. Pokiaľ ide o lekársku marihuanu jej predaj schválilo 28 federálnych štátov a Washington D.C.

Ďalšou oblasťou neistoty je postavenie prezidenta Donalda Trumpa. Väčšina pozornosti sa zatiaľ zameriava na nového generálneho prokurátora – Jeffa Sessionsa, ktorý bol v minulosti hlasným oponentom legalizácie marihuany.

Marihuana na federálnej úrovni zostáva nelegálna.

S týmito výhradami, tak správa od spoločnosti New Frontier Data (do roku 2020) predpokladá:

* Predaje lekárskej marihuany porastú z 4,7 miliardy dolárov na 13,3 miliardy dolárov

* Predaj rekreačnej marihuany vzrastú z 2,6 miliardy dolárov na 11,2 miliárd dolárov

* V roku 2025 tak celkový predaj marihuany dosiahne úroveň 24 miliárd dolárov a v tomto priemysle bude pracovať takmer 300 000 ľudí

Marihuanovy_priemysel_do_roku_2020_vytvori_283000_pracovnych_miest_2017_graf

Priemysel marihuany spomalí pokles v ekonomike

New Frontier Data taktiež konštatuje, že počas tohto obdobia očakávaného rastu, by mala ekonomika USA do budúcna spomaľovať. Tlačová správa spoločnosti cituje správu investičnej spoločnosti Kiplinger, kde pre rok 2017 očakávajú spomalenie tvorby pracovných miest a pokles tempa rastu HDP.

Súvisiace: Trump zasahuje rast akcií z oblasti marihuany

Aguirre De Carceri nakoniec dodala: “Marihuanový priemysel zostáva aj naďalej pozitívnym faktorom, ktorý bude k ekonomickému rastu prispievať v čase možného poklesu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, The Cannabist

Facebook komentár