Bitcoin_prepadla_potom_co_SEC_odmietla_ocakavane_ETF_fondy_2017

Bitcoin prepadla potom, čo Komisia pre cenné papiere (SEC) zamietla návrhy pre investičné fondy, obchodované na burze, od dvojičiek Tylera a Camerona Winklevossových. Táto virtuálna mena niekoľko momentov po vyhlasení rozhodnutia prepadla o viac ako 16% a neskôr znížila straty na 14%, alebo o 192 dolárov na 1 000 dolárov za jeden Bitcoin.

SEC vo svojom vydaní uviedla: “Ako je uvedené ďalej, Komisia k tomuto investičnému nástroju vydala nesúhlasný postoj, pretože neišlo o návrh, ktorý bol v súlade s § 6 (b) (5) z devízového zákona, ktorý okrem iného vyžaduje, aby sa držal pravidiel burzy cenných papierov a bol by navrhnutým tak, aby sa zabránilo podvodným a manipulatívnym úkonom a postupom, ktoré by mali chrániť investorov a verejné záujmy.”

Vo vyhlásení ďalej uviedli: “Komisia sa domnieva, že trhy pre virtuálnu menu Bitcoin sú neregulované,” … “Preto, tento fond nebude môcť byť spusteným a nie je v súlade s dohodou burzy cenných papierov, ktorá pomáha riešiť obavy týkajúce sa podvodné alebo manipulatívne správanie a praktiky na trhu. Komisia tak nenašla navrhovanú zmenu pravidiel, aby boli v súlade s devízovým zákonom.”

Súvisiace:
Čínske banky experimentujú so systémom podobným mene Bitcoin
Bitcoin je najvýkonnejšia svetová mena rokov 2015 a 2016

Pre virtuálnu menu Bitcoin bol rok 2017 volatilný. V prvom týždni roku získala viac ako 20%, následne však prepadla o 35%, keďže bolo vidno obavy, že Čína začne rázne opatrenia proti jej obchodovaniu.

Avšak táto virtuálne mena Bitcoin tieto obavy zastavila, keďže najväčšia čínska burza si začala účtovať paušálny poplatok vo výške 0,2% za transakciu, okrem pravidiel pre blokovanie výberov zákazníkov. Za posledný mesiac vzrástla o viac ako 30%, tvárou v tvár tejto správe, pretože obchodníci špekulovali, že SEC schváli aspoň jedno z troch ETF fondov pre menu Bitcoin.

Virtuálna mena Bitcoin v roku 2016 vzrástla o 120% a bola najvýkonnejšou menou, v každom z posledných dvoch rokov. Aj s piatkovým výpredajom sa mena Bitcoin nachádza v roku 2017 v zisku viac ako 10%.

Virtualna_mena_Bitcoin_prepadla_potom_co_SEC_odmietla_ocakavane_ETF_fondy_2017

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár