ETF na Btcoin od spoločnosti ProShares už pravdepdobne na budúci týždeň.

ETF na Btcoin od spoločnosti ProShares už pravdepdobne na budúci týždeň.

Bitcoin futures ETF od spoločnosti ProShares sa začne obchodovať už v priebehu budúceho týždňa, ako vyplýva podľa informácií s plánom, ktorý predstavil dokument spoločnosti, ktorý bol vydaný v sobotu ráno. Tento krok predstavuje významný míľnik vo vývoji krypto priemyslu v USA.

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v piatok popoludní formálne neschválila vytvorenie ETF Bitcoin futures a agentúra nikdy ani nemôže vykonať formálne vyhlásenie o schválení. Oznámenie spoločnosti ProShares však naznačuje, že agentúra v tomto mieste pravdepodobne nevykoná zastavenie schválenia.

Burza NYSE Arca v piatok v noci prišla s certifikovaním „svojho súhlasu so zaradením do zoznamu“, čo znamená, že burza umožní investorom obchodovať s finančnými prostriedkami, podľa federálnych zákonov bez obmedzenia SEC. Osoba oboznámená s rozhodovaním SEC objasnila, že s ETF sa začne obchodovať už v priebehu budúceho týždňa, pričom regulačný orgán neprišiel s tzv. žiadnymi sťažnosťami na poslednú chvíľu.

ProShares Bitcoin Strategy ETF, ktorý zastúpi futures kontrakt na bitcoiny, ale nie v rámci spotového trhu, sa bude obchodovať pod označením „BITO“.

Navrhovaný dátum zaradenia do obchodovacieho zoznamu je podľa nového podania naplánovaný na pondelok, ale to neznamená, že vtedy sa začne aj s jeho obchodovaním. Mohlo by to nastať neskôr v priebehu týždňa. Spoločnosť ProShares to odmietla komentovať.

Obhajcovia kryptomeny už roky tlačia na to, aby regulátor schválil ETF súvisiace s bitcoinmi, a príchod mnohých očakáva, že do digitálnych mien privedie novú triedu investorov.

Zdá sa, že očakávanie zaradenia ETF na trh za posledný týždeň zvýšilo cenu bitcoinov. Kryptomena za posledný týždeň navýšila svoju hodnotu o viac ako 10% a v piatok popoludní sa obchodovala nad úrovňou 61 000 dolárov.

Niekoľko investičných spoločností, vrátane Invesco a Valkyrie už požiadalo o vydanie podobných ETF, ktoré by mohli v nasledujúcich týždňoch nasledovať firmu ProShares.

Schválenie futures ETF pre bitcoiny bude niektorými v kryptokomunite vnímané len ako čiastočné víťazstvo, pretože výhľad podobného fondu, ktorý sleduje spotovú cenu bitcoinu, zostáva nejasný.

ETF, čo znamená „fond obchodovaný na burze“, je aktívum, ktoré sa obchoduje na otvorenom trhu ako akcie a je otvorený regulovaným investorom. Niektoré spoločnosti, ako napríklad Grayscale Investment, už majú produkty, ktoré ponúkajú expozíciu voči bitcoinom, ale sú k dispozícii iba kvalifikovaným bohatým investorom alebo na voľne predajných trhoch, kde sa akcie často obchodujú za cenu, ktorá sa nezhoduje s kryptomenou.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár