Mena_Bitcoin_prvykrat_na_cene_1700_dolarov_graf_2017

Mena Bitcoin sa zdá byť nezastaviteľnou, keďže v poslednom obchodnom dni prvýkrát v histórií dosiahla cenu 1 700 dolárov.

Táto virtuálna mena Bitcoin sa zvýšila o 5,71% na 1 758,45 dolárov, keďže v obchodovaní rástla šestnásty-krát v 18-tich zasadnutiach. Počas týchto dní získala takmer 50%.

Utorkový nárast prichádza bez akéhokoľvek očividného katalyzátora, keďže obchodníci čakajú na rozhodnutie americkej Komisie pre cenné papiere a burzy ohľadom toho, či zrušia svoje rozhodnutie o odmietnutí ETF fondu od dvojčat Winklevossových.

SEC v marci odmietla dve burzové ETF fondy, pričom vyhlásila: “Komisia k tomuto investičnému nástroju vydala nesúhlasný postoj, pretože neišlo o návrh, ktorý bol v súlade s § 6 (b) (5) z devízového zákona, ktorý okrem iného vyžaduje, aby sa držal pravidiel burzy cenných papierov a bol by navrhnutým tak, aby sa zabránilo podvodným a manipulatívnym úkonom a postupom, ktoré by mali chrániť investorov a verejné záujmy.”

Súvisiace:
Miliardár má vo virtuálnych menách Bitcoin a Ether 10% majetku
Čínske banky experimentujú so systémom podobným mene Bitcoin

Mena Bitcoin nedávno pokračovala v pokuse o obmedzenie obchodovania v Číne, SEC odmietla dva ETF a čelila aj hrozbám pre jej rozdelenie, čo by v podstate rozdelilo kryptomenu na dve.

Avšak sú tu aj pozitívne správy pre Bitcoin, keďže v tomto roku zaznamenala 85% zisk.

Začiatkom apríla, japonské finančné regulátory uviedli, že mena Bitcoin bude považovaná za zákonnú platobnú metódu v krajine a o niekoľko dní neskôr Rusko uviedlo, že v roku 2018 zváži prijatie Bitcoin a iných kryptomien.

Mimo roku 2014 je Bitcoin od roku 2010 najvýkonnejšou menou.

Graf: Cena virtuálnej meny Bitcoin za posledný rok

Mena_Bitcoin_prvykrat_na_cene_1700_dolarov_graf_rok

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár