Miliardár David Geffen a jeho foto, ktorú zdieľal na Instagrame.

Miliardár David Geffen a jeho foto, ktorú zdieľal na Instagrame.

Milionári a miliardári vykonávajú samo-ilzoláciu na superjachtách a neboja sa to ukázať. Teda jeden z nich.

V sobotu sa Y na Instagrame podelil o to, že sa “izoloval pri skupine ostrovov Svätý Vincent a Grenadíny, ktoré sa vyhli vírusu”, s fotografiami svojej jachty Rising Sun v hodnote 590 miliónov dolárov. Jachta Rising Sun v minulosti slávne hostila celebrity od Oprah po Baracka Obamu až po Jeffa Bezosa.

Jedna fotografia bola označená popisom: „Včerajší západ slnka“ … “Dúfam, že všetci sú v bezpečí.”

Ľudia na internete sa však nezaujímali o jeho posolstvo alebo “prianie” Geffenovho príspevku. V skutočnosti bol odpor ľudí taký razantný, že Geffen odvtedy kompletne vymazal svoj účet na Instagrame.

Súvisiace: Koronavírus: Thajský kráľ sa v pandémii izoluje v alpskom hoteli s háremom 20 žien

Reakcia na Geffenov príspevok je iba posledným príkladom kritiky celebrít a mimoriadne bohatých ľudí, ktorí boli vyzvaní skôr k uverejňovaniu fotografií zo svojich domovov a zdieľaniu „povznášajúcich“ videí piesní, v čase kedy sa ľudia na celom svete zaoberajú rozsiahlymi problémami, ako je hromadné prepúšťanie a strata príjmu, počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu.

Niektoré média už predtým informovali, že sa miliardári hrnú k využitiu najímania superjácht, aby mohli uniknúť pandémii koronavírusu. Jachty sa všeobecne považujú za čistejšie ako štandardné výletné lode z dôvodu dôsledných postupov okolo údržby, ale môžu si ich prenajať len naozaj tí bohatí. Ceny niektorých sa nachádzajú na hodnote cez 120 000 dolárov týždenne plus náklady na posádku, zatiaľ čo iné ich stáť až 600 000 dolárov týždenne.

Medzitým, výletné lode po celom svete sú stále odmietané z prístavov, pretože cestujúci sú väčšinou infikovaní a komerčná letecká doprava prepadla tak prudko, že priemysel hľadá možnosti na záchranu. Využívanie súkromných lietadiel je však taktiež na vzostupe.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár