Milionar_z_oblasti_investicii_Uber_je_ponziho_schemou_2017

Spoluzakladateľ investičnej spoločnosti Magellan Financial Group, ktorá spravuje viac ako 37 miliárd dolárov, si myslí, že spoločnosť z oblasti služieb – Uber počas nasledujúceho desaťročia má menej ako 1% šancu na prežitie.

Spolu-zakladateľ (Hamish Douglass) na výročnej konferencii Stockbrokers a Finančných poradcov v Sydney poznamenal: “Neustále stráca peniaze a stratégia získavania kapitálu je tzv. ponziho schémou.”

Douglass poznamenal, že Uber je ohrozený príchodom autonómnych automobilov, v ktorých si nemyslí, že by obchodovanie so zdieľaním jazdiacich vozidiel malo výhodu.

Pre austrálsku stránku Financial Review poznamenal: “Keď sa pozriem na Uber … je to pre mňa ako jedna z najhlúpejších investícií v histórií,” … “Pravdepodobnosť toho, že tento podnik za 10 rokov skrachuje, je na úrovni až 99%.”

Bude prichádzať rozsiahla konkurencia, keďže prekážky vstupu okolo zdieľanej ekonomiky sú veľmi nízke.

Douglass ďalej dodal: “Všetko, čo urobia, na súkromnom trhu neustále zvyšuje ich ocenenie a investori do nej vkladajú peniaze, pretože očakávajú podobný scénar aj v budúcnosti – teda navyšovanie hodnoty.”

Spoločnosť Uber bola založenou v roku 2009 v San Franciscu a aktuálne pôsobí v 58 krajinách a má hodnotu viac ako 60 miliárd dolárov.

Douglass a Chris Mackay založili spoločnosť Magellan Financial Group pred desiatimi rokmi, na investičných princípoch Warrena Buffetta, ktorý vedie konglomerát Berkshire Hathaway.

Zoznam bohatých pod označením BRW, za rok 2016 poukazuje na Douglassov majetok na úrovni okolo 376 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Financial Review

Facebook komentár