Tak toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku

Spoločnosť s mierne ofenzívnym menom sa stará o svojich zamestnancov a ešte je aj zisková. Možno vhodnosť nie je až taká dôležitá, ako sa zdá.

Carey Smith, CEO spoločnosti s názvom Big Ass Fans (Ventilátory Veľký Zadok  pozn.prekl.) hovorí: “Rastieme o 30% ročne a neberieme sa príliš vážne.” Viditeľne začal s menom spoločnosti. Sám o sebe je príkladom nie príliš seriózneho prístupu, keď si na vizitku píše svoj titul ako Chief Big Ass (šéf veľký zadok).

Biznis zvykne byť seriózna vec. Hlavne keď staviate veľké priemyselné ventilátory, možno by ste si mysleli,  že trochu serióznosti by bol dobrý nápad. Smith je veľmi seriózny čo sa týka jeho ventilátorov a zamestnancov, ale to neznamená, že v podniku musí byť dusno.A pretože mu na jeho zamestnancoch záleží, uisťuje sa ,že Big Ass Fans je skvelé miesto na prácu. Priemerný zamestnanec továrne zarába okolo 32,000$ ročne, plus benefity po dvoch rokoch. Toto je nielen skvelá výplata na mesto Kentucky v ktorom sa továreň nachádza, ale aj neporovnateľne väčšie množstvo peňazí, aké ich konkurencia platí zamestnancom v Číne. Ako potom môže  Big Ass Fans konkurovať spoločnostiam s minimálnymi mzdami na opačnej strane sveta?

Smith vysvetľuje “Z mojej perspektívy je to na zasmiatie trvať na tom, aby sme ľudom neplatili viac. Dostanete vždy len to, za čo zaplatíte. Ak je na tom váš biznis tak zle, že nemôžete svojim zamestnancom zaplatiť dosť nato aby vyžili, asi by ste nemali robiť biznis.” Je to všetko o tom dostať to, za čo platíte a pripravenosti.

V rokoch 2008-2009 udrela recesia, ale v Big Ass Fans sa rozhodli nikoho nevyhodiť. Logika? Recesia raz skončí, a keď sa to stane, zase by museli ľudí najímať naspäť. Museli by spraviť nábor, tréning a všetko rozbehnúť a to stojí majland. Takže si radšej všetkých zamestnancov nechali.

Nebolo to ľahké, vlastne samotný Smith to charakterizuje ako veľmi ťažké obdobie, ale myslí si, že rozhodnutie nevyhodiť zamestnancov umožnilo spoločnosti vyrásť z hodnoty 34 miliónov dolárov v roku 2009 na súčastných 125 miliónov. “Nemuseli sme márniť čas tréningami a inými vecami, boli sme pripravený ísť na vec. Zamestnanci poznajú keď sa k nim správate s rešpektom. Nie sme rodina, sme však jeden klan.”

A zamestnanci aj odpovedajú na tento pocit súdržnosti. Zatiaľ čo zákazník je stále číslom jedna, zamestnanci sú hneď za ním. Smith s nimi jedná férovo a biznis rastie. “Je kapritalizmus,” hovorí “Robíme čo sa dá. A toto funguje. Sme dôkazom, že keď svojim ľuďom dávate dobré mzdy a zaobchádzate s nimi lebšie ako so svojou vzdialenou rodinou, vyplatí sa to.”

( Viac podobných článkov nájdete TU )

A názov spoločnosti? Je to trošku ofenzívnejšie, a ja si nemôžem  pomôcť ale musím rozmýšľať či to ovplyvňuje biznis. A tak som sa začala pýtať dookola. Niektorí ľudia povedali “Nikdy by som nerobil/a  biznis so spoločnosťou ktorá má také meno!” ale viac z nich povedalo “Oh, Ja poznám ventilátory Big Ass ! Moja kancelária/posilňovňa/ manželove pracovicko ich používajú. Sú skvelé.” Pomyslela som si, kto sa zaujíma o to, aké ventilátory sa používajú v ich fitness centre? Viditeľne, veľa ľudí a tí si to všimnú a zapamätajú. Takže nebrať sa príliš vážne sa vypláca- pokiaľ beriete vážne svojich zamestnancov.

Preložila: Kamila Petrincova

Zdroj: Chron

Facebook komentár