Jack Ma, ktorý je zakladateľom a výkonným predsedom predstavenstva spoločnosti Alibaba, sa stal najbohatším mužom v Číne, keď Alibaba v septembri minulého roka vykonala počiatočnú verejnú ponuku akcií, za rekordných 25 miliárd amerických dolárov.

Ale Ma bol rovnako spokojný, možno dokonca šťastnejší, keď zarábal ťažko zarobené peniaze po odchode priamo z vysokej školy.

Po odchode v roku 1988, Ma pracoval ako učiteľ angličtiny na miestnej univerzite v jeho rodnom meste Hangzhou, v Číne. V dokumente “Krokodíl v Yangtze” sa uvádza, že mesačne zarábal len 12 dolárov mesačne.

Keď počas tohto týždňa mal prednášku v klube s názvom Economics Club of New York, Ma toto obdobie označil, ako “najlepší život čo mal.”

Ma vysvetlil: “Ak nemáte moc peňazí, viete, ako ich minúť. Ale akonáhle sa stanete miliardárom, máte veľkú mieru zodpovednosti.”

Počas utorkového prejavu poznamenal: “Ak máte menej ako 1 milión dolárov, viete, ako minúť peniaze,” … “A 1 miliarda dolárov, už nie je vašimi peniazmi … sú to peniaze ku ktorým máte obrovskú zodpovednosť …. veľmi veľa ľudí má vo mňa dôveru.”

Súvisiace: 

Jack Ma v tomto roku zarobil 18,5 miliárd dolárov

V Číne sa každý týždeň stane niekto miliardárom

Ma poznamenal, že cíti potrebu míňať svoje peniaze “v mene spoločnosti.”

Ďalej uviedol: “Míňam peniaze pre Našu cestu a náš spôsob,” … “Je pre mňa o dôvere.”

Nie je to prvýkrát, kedy Ma hovoril o “záťaži” keď je miliardárom. Keď rozprával v panelovej diskusií na Clinton Global Initiative v New Yorku, označoval jeho život, ako učiteľa angličtiny za “fantastický.” Povedal, že ak niekoho majetok dosiahne úroveň 1 milióna dolárov je to “šťastie”, ale keď dosiahnete úroveň 10 miliónov dolárov, “máte problémy.”

Pre televíziu CNBC po IPO spoločnosti Alibaba poznamenal, že tlak, že začal čeliť obrovskej zodpovednosti, zvlášť teraz, keďže sa svet zameriava na cenu akcií spoločnosti Alibaba.

Pre CNBC nakoniec poznamenal: “IPO bolo skvelé, pretože … som spokojný s výsledkami,” … “Ale úprimne, myslím, že keď ľudia majú na Vašu osobu príliš vysoké nároky, máte zodpovednosť, aby ste ich upokojili a dokonca ešte chcete byť aj sami sebou.”

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Facebook komentár