Jack Ma.

Jack Ma.

Technologický magnát Jack Ma investorom povedal, aby zastavili obchodnú vojnu medzi Spojenými štátmi a Čínou.

Ma, ktorý je zakladateľom a výkonným predsedom technologického gigantu Alibaba poznamenal: “Bude to trvať dlho a bude z toho veľký neporiadok.”

Podľa neho by obchodná vojna medzi USA a Čínou nemala trvať 20 mesiacov alebo 20 dní, ale “možno aj 20 rokov.”

To by znamenalo naozaj rozsiahle napätie medzi najväčšími dvoma ekonomikami sveta po mnoho rokov a dokonca aj keď by prezident Donald Trump odišiel z funkcie, aj keby slúžil v druhom funkčnom období.

Súvisiace: Obchodná vojna prehlbuje temnotu v čínskych továrňach

Takto sa vyjadril na výročnej konferencii pre investorov spoločnosti Alibaby, len niekoľko hodín po tom, ako Trumpova administratíva uvrhla nové kolo ciel na čínske tovary v hodnote 200 miliárd dolárov.

Zatiaľ čo tento miliardár z oblasti technológií odmietol špekulácie, že v priebehu minulé týždňa zohrali geopolitické napätie akúkoľvek úlohu v jeho prekvapivom vyjadrení, ohľadom jeho odchodu do dôchodku, ale uznal, že pretrvávajúci spor s najväčším obchodným partnerom Číny má negatívny dopad na podnikanie skupiny Alibaby.

Akcie spoločnosti Alibaby v pondelok zatvorili v strate 3,5%. Táto akciová spoločnosť tak zo svojich maxím dosiahnutých v júni klesla o 25%.

Podnikanie Alibaby bolo ovplyvnené pretrvávajúcim obchodným sporom medzi Čínou a Spojenými štátmi.

Podnikanie Alibaby bolo ovplyvnené pretrvávajúcim obchodným sporom medzi Čínou a Spojenými štátmi.

 

Ma poznamenal, že veľa podnikov v Číne a Spojených štátoch bude čeliť problémom z krátkodobého horizontu a nakoniec čínske firmy budú nútené obrátiť sa na iné krajiny.

Ma povedal, že obchodná vojna je “proti Číne”, ale tiež kritizoval politiku svojej krajiny a naliehal na vodcov, aby vnímali bolesť spôsobenú tarifami od Trumpa ako príležitosť na “zlepšenie”.

Dodal: “Čína musí svoj trh otvoriť.”

Ma taktiež využil príležitosť uistenia investorov, že spoločnosť o hodnote 410 miliárd dolárov, ktorú pomohol vybudovať, je v bezpečných rukách. Minulý týždeň oznámil, že opraty firmy Alibaba odovzdal generálnemu riaditeľovi Danielovi Zhangovi.

Súvisiace: Jeden z najbohatších ľudí odišiel zo spoločnosti ktorú spoluzakladal

Ma uviedol: “Som si úplne istý, že Daniel bude vykonávať pracovné povinnosti lepšie ako ja.”

54-ročný bývalý učiteľ zopakoval svoju túžbu pokračovať v novej kariére, pravdepodobne v oblasti vzdelávania.

Nakoniec dodal: “Vôbec nie som smutný, myslím, že som ešte mladý,” … “V Alibabe som na aktivity starý, ale v mojej kariére som ešte mladý.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Yahoo

Facebook komentár