Spoluzakladatel_firmy_Alibaba_je_od_80_rokov_clenom_komunistickej_strany

Jack Ma, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Alibaba je členom čínskej komunistickej strany od roku 1980. S týmto vyjadrením prišiel človek oboznámení so záležitosťou.

Osoba ktorá prišla s touto informáciou pre CNBC, požiadala, aby zostala v anonymite, pretože nebola oprávnenou verejne sa vyjadrovať k tejto téme.

Štátom vlastnené noviny – People’s Daily v pondelok zverejnili zoznam ľudí, ktorých chce komunistická strana udeliť uznanie za “svoje príspevky k reforme a otvoreniu”. Ma bol medzi spomínanými menami, čo vyvolalo otázky ohľadom toho, kedy vstúpil do vládnej strany.

Stav členstva komunistickej strany bol u Jacka Ma dlho otázny. Aj keď webové stránky v čínskom jazyku už v roku 2015 uviedli, že je členom strany, medzinárodné média tomu nevenovali vôbec žiadnu pozornosť. Tohto týždňová správa však odhalila, že muž, ktorý bol údajne najbohatším jednotlivcom v Číne, je tiež dlhoročným členom strany, ktorá prezentuje, že má svoje korene u Karla Marxa.

Štátne čínske médiá v utorok informovali o príspevku na sociálnych sieťach od niekoho, kto by tvrdil, že je bývalým spolužiakom Jacka Ma a ten uviedol, že do komunistickej strany vstúpili už počas štúdiu na univerzite.

“Všetci sme na univerzite do tejto strany pridali už počas druhého alebo tretieho ročníka. Ak ste sa pridali k tejto strane, znamenalo to nielen to, že ste bol dobrý študent, ale aj to, že máte integritu, organizačné schopnosti, nadšenie a idealismus.”

Táto správa prichádza po tom, čo Jack Ma v septembri oznámil plány na odchod z funkcie predsedu gigantu Alibaba.

Na verejnosti koloval určitý druh špekulácie, že Ma bol členom strany, avšak do zverejnenia nedávnej správy sa nič nepotvrdilo. Avšak známa osoba pre CNBC uviedla, že Jack Ma je skutočne členom komunistickej strany od jeho univerzitných dní v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

Alibaba sa prostredníctvom hovorkyne odmieta vyjadriť k histórii členstva Jacka Ma v Komunistickej strane Číny.

Ďalší dvaja vysoký predstavitelia čínskeho mimovládneho technologického sektora sa taktiež spomínali v zozname ľudí, ktorí pomohli otvoriť Čínu, hoci obaja nie sú “stranníkmi” a nie sú členmi strany: Generálny riaditeľ (CEO) ďalšieho gigantu Tencent Pony Ma a CEO spoločnosti Baidu – Robin Li.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár