Elon_Musk_Umela_inteligencia_urobi_pracovne_miesta_zbytocnymi

Elon Musk môže byť silným zástancom všetkých vecí čo sa týkajú oblasti technológií. Avšak podľa jeho vyjadrení nebude mať zďaleka tak pozitívny vplyv na trh práce.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla v skutočnosti uviedol, že jeden z veľkých pokrokov v tejto oblasti – umelá inteligencia (AI) – by mohol znamenať koniec mnohých pracovných miest.

“Umelá inteligencia urobí určité pracovné miesta zbytočné,” povedal Musk na akcií spoločne so zakladateľom spoločnosti Alibaba – Jackom Ma, v rámci World Artificial Intelligence Conference v Šanghaji.

Musk poznamenal, že najmenej náchylné na toto prerušenie zamestnania budú jednotlivci, ktorí budú programovať softvér umelej inteligencie (AI), čiže mladým ľuďom odporúčajú, aby pokračovali v štúdiu techniky.

Ale ani to nebude musieť stačiť: „Umelá inteligencia napokon napíše svoj vlastný softvér.“

Muskove pripomienky sa objavujú uprostred rastúcich debát o vplyve technológií na celosvetovú pracovnú silu. Svetové ekonomické fórum predpovedalo, že do roku 2022 bude odstránených 75 miliónov pracovných miest.

Súvisiace:
Virtuálni asistenti musia byť analyzovaní jednotlivcami
Chcete pracovať pre L’Oreal? Pripravte sa na rozhovor s robotom AI

Jeho pripomienky však neboli len o pesimizme. Musk uviedol, že podniky, ktoré sa zameriavajú na ľudské interakcie, sa budú aj naďalej rozvíjať, a to aj v rýchlo sa rozvíjajúcom prostredí pracovných príležitostí.

Uviedol: ”Ľudia si v zásade užívajú komunikáciu s inými ľuďmi.”

“Ak pracujete na niečom, čo sa týka ľudí alebo techniky, jedná sa pravdepodobne o dobrý prístup.”

Dodal: „Buď to, alebo umenie“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár