Elektromobily môžu tvoriť nepatrný zlomok celosvetového automobilového trhu, ale investičná banka Morgan Stanley už teraz prehlasuje, že Tesla Motors je pravdepodobne najdôležitejšou automobilkou na svete.

Banka Morgan Stanley v jej nedávnej poznámke poznamenala: “Ani dva roky po výrobe jej prvého Modelu S, sa Tesla Motors transformovala z rodiaceho sa startupu, na pravdepodobne najdôležitejšiu automobilku na svete,” … “Tesla sa taktiež snaží rozvíjajúce sa, ako symbolická sila v americkej snahe podporiť rast pracovných miest vo výrobe pre oblasť high-tech.”

Súvisiace: 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Má obroský dosah, z relatívne malého priemyslu. V prvom štvrťroku, automobilka Tesla vyprodukovala 7535 Model-ov S a očakáva, že v druhom štvrťroku dodá 7500 vozidiel.

V minulom roku bolo v USA predaných len 96 000 elektromobilov, čo je menej ako jedno percento celkových tržieb tohto odvetvia, na úrovni 15,6 miliónov vozidiel.

Ale Morgan Stanley verí v relatívnu veľkosť tejto spoločnosti s trhovou kapitalizáciou nižšou ako polovicu väčšieho rivala – General Motors, čím popiera jej význam.

Jej analytici ďalej uviedli: “Zabudnite na trhovú kapitalizáciu tejto firmy,” … “Ak sa zmeria koľkokrát je spomenutý názov spoločnosti v zasadacích miestnostiach a centrách výskumu a vývoja v celosvetovom automobilovom priemysle, určite sa žiadna iná spoločnosť nevyrovná spoločnosti Tesla.”

Súvisiace: Údržba modelu Tesla S (takmer) nie je potrebná

Skúste vziať na vedomie, že GM vlani založila “tím Tesla”, ktorý mal zrealizovať vývoj elektrických vozidiel s vysokým dojazdom, zatiaľ čo hlavný inžinier BMW poznamenal, že prítomnosť automonilky Tesla pomohla oživiť inovácie automobilov.

V správe sa ďalej píše: “BMW bude z dlhodobého horizontu omnoho silnejšou spoločnosťou, odkedy sa objavila Tesla.”

Morgan Stanley taktiež očakáva, že Tesla mohol by pomôcť posunúť smer a silu americkej ekonomiky, keďže by sa mala v piatich amerických štátoch mala vybudovať plánovaná mega-továreň o hodnote 5 miliárd amerických dolárov a mala by vytvoriť 6000 pracovných miest.

Banka odhaduje, že vďaka tejto továrni na batérie a infraštruktúre pre nabíjanie by počas siedmich rokov Tesla mohla priamo zamestnávať až 20 000 amerických pracujúcich, zo súčasných 6 000, čo by malo v americkej ekonomike nepriamo podporovať 150 000 pracovných miest.

Morgan Stanley ju aj nazýva “hybnosťou HDP (hrubého domáceho produktu).”

Banka stanovila cieľ ceny akcií na úrovni 320 dolárov, v porovnaní s 231,67 dolárov v nedávnej uzatváracej ceny, keďže v roku 2028 predpokladá jej podiel na trhu vo výške 0,85 percenta .

CEO spoločnosti Tesla – Elon Musk sa rozhodne využiť jeho spoločnosť, pre riadenie zmien v automobilovom priemysle. Naposledy oznámil, že automobilka Tesla predstaví patenty spoločnosti pre použitie každého, kto by chcel používať ich technológie.

Súvisiace: Elon Musk: Tesla Model X bude oveľa populárnejší ako Model S

Tento krok bol navyše rozhodnutie spoločnosti, s cieľom otvoriť systém nabíjacích staníc, ktorý umožňuje vodičovi Tesla nabiť batériu vozidla, pre použitie iných automobiliek.

Okrem vytvárania štandardizovaných špecifikácií elektrických automobilov, Musk si kladie za cieľ urýchliť rozvoj konkurencie v oblasti elektrických vozidiel. Táto teória tvrdí, že ak ostatné automobilky budú využívať vedomosti spoločnosti Tesla k vytvoreniu nových modelov alebo technológií, ktoré vytvoria väčší dopyt po elektrických vozidlách. To všetko bude nakoniec slúžiť k prospechu firmy Tesla a jej schopnosti predať viac svojich vozidiel.

Zdroj:  Yahoo, WSJ

 

Facebook komentár