Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_2

Všeobecne sa očakáva, že spoločnosť Apple počas tejto jesene predstaví svoj iPhone budúcej generácie. A pretože v roku 2017 uplynie 10 rokov, odvtedy čo Steve Jobs predstavil svoj revolučný produkt firmy Apple, očakávania sú naozaj vysoké.

Predpovede pre nové funkcie, ktoré by spoločnosť Apple mohla v modeli iPhone 8 (alebo iPhone Edition alebo iPhone X) predstaviť sú rozsiahle. Avšak, všeobecná zhoda sa zdá byť najmä v tom, že sa údajne využije rozšírená realita pre smartphony, keďže Apple vraj zamestnáva “stovky” ľudí, ktorí aktuálne pracujú na spôsoboch, ako uviesť túto technológiu do hlavného prúdu.

Súvisiace: Pripravte sa na supercyklus s “nevídaným” dopytom po iPhone 8

Pred očakávaným septembrovým predstavením okolo nového iPhone máme pred sebou ešte pol roka, avšak rôzni dizajnéri prišli s vlastnými návrhmi okolo toho, ako by budúci iPhone mohol vyzerať.

Jeden z našich najobľúbenejších možností pochádza z Budapešti, od produktového dizajnéra menom Gábor Balogh. Presvedčte sa:

Baloghov koncept modelu iPhone 8 sa vyznačuje krásnym displejom od okraja po okraju. Túto možnosť pre rok 2017 predpovedajú mnohí analytici.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_1

Napriek tomu, že má rovnaké rozmery ako iPhone 7, displej Balogha je od okraja po okraju a zariadenie sa zdá byť tak oveľa väčšie. Jeho koncept je taktiež vybavený dynamickým pozadím, ktoré sa mení na základe akejkoľvek zamerania telefónu.

Pôsobivejšie je však jeho zobrazenie o tom, ako Siri, pomocou rozšírenej reality, ktorá vám vie odpovedať na otázky okolo miesta.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_2

Baloghov iPhone 8 ukazuje, že dynamické pozadia príde vhod, keď sa Siri opýtate otázku a táto virtuálna asistentka bude schopná rozpoznať pamiatky a miesta okolo seba a tým sa Vám podarí získať najaktuálnejšie informácie.

Súvisiace: Apple testuje viac než 10 rôznych prototypov iPhone 8

Tu je zobrazené, ako vám funkcia rozšírenej reality môže byť skutočne užitočná: Balogh predpokladá, že iPhone využije túto funkciu pri pokynov v rámci Apple alebo Google Maps.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_3

Tu je predstavená funkcia rozšírenej reality pomocou fotoaparátu, kde vám ukáže ako sa dostať cieľa, keď budete nasledovať modrú čiaru.

Vzhľadom k tomu, že aplikácie boli predtým prednostne umiestňované k hornej časti obrazovky iPhonu, môže byť ťažké dosiahnuť ich pri displeji, až po okraj. Tento koncept iPhone 8 naznačuje, že tento problém sa vyrieši presunom aplikácií nadol, smerom k hlavnému tlačidlu.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_4

V neposlednom rade tento koncept modelu iPhone 8 vo fotoaparáte využije rozšírenú realitu pri integrácií s tzv. “health” aplikáciami, takže môžete svoj telefón jednoducho na niekoho nasmerovať a Siri vám prezradí požadované informácie.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_5

Jedná sa však o koncept modelu iPhone 8. Je teda otázne, čo naozaj bude realitou.

Súvisiace: Kompletne prepracovaný iPhone 8 už čoskoro

Je jasné, že udalosť okolo predstavenia modelu iPhone 8 sa nebude konať do septembra, ale tieto možné odhady môžu byť naozaj príjemným spestrením.

Najlepsi_koncept_pre_iPhone_8_ktory_sme_doteraz_videli_2017_6

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZdNet, 9 to 5 Mac

Facebook komentár