Najlepsia_investicna_rada_miliardara_Necinnost_2016

Miliardár Mark Cuban odpovedá naozaj na rovinu.

Keď sa tohto podnikateľa opýtali, aká je jeho najlepšia rada pre investovanie peňazí a odpovedal: “Nečinnosť.”

Podnikateľ poznamenal: “Trhom by sa mohlo dariť až niekoľko rokov a mohli by ste nadobudnúť dojem, že situácia je pozitívnou,” … “a potom, v milisekunde prídu vysokofrekvenčný obchodníci s “bleskovým prepadom” a nakoniec všetko vyberiete. To je dôvod, prečo chcete aby všetky tieto peniaze boli v matraci, ako úspory a tým tak budete chránení v prípade, že sa niečo opäť pokazí.”

Vo vyjadrení “peniaze v matraci” myslí na šesťmesačný “núdzový fond,” ktorý mu všetci odporúčali. Odborníci radia držať ľahko prístupnú hotovosť v hodnote životných nákladov o rozsahu 3 až 9 mesiacov, ktorých sa dotknete iba v prípade núdze. Mark Cuban uviedol: “Viem, že to nevynáša, ale budete spať oveľa lepšie.”

Súvisiace: Tommy Hilfiger: Bankrot v mojich 20. rokoch ma naučil viac než MBA

Avšak, táto investičná rada Marka Cubana nie je to isté, čo radí väčšina finančných profesionálov. Kým konsenzus je, že obyčajný človek by nemal čeliť neprimeranému riziku, s cieľom pokúsiť sa “poraziť trh,” väčšina súhlasí s tým, že niektoré expozície na trhoch, prinajmenšom v podobe penzijných účtov, je nutné zachovať, aby vaše peniaze vedeli udržať krok s rýchlo rastúcou infláciou.

Nízko-nákladové fondy (druh podielového fondu zavesený na špecifický index trhu) taktiež pravidelne odporúčajú niektorí z najbohatších ľudí sveta. Odborníci, ako je Warren Buffett, Charles Schwab, John Bogle a Charlie Munger sa zhodujú, že nízko-nákladové indexové fondy sú najlepším spôsob, ako by mali priemerní občania investovať.

Najlepsia_investicna_rada_miliardara_Necinnost_2016_2

Buffett Boglovi v “Malej knihe investovania zdravého rozumu” povedal: “Nízko-nákladový indexový fond je najrozumnejšou kapitálovou investíciou pre veľkú väčšinu investorov,” … “Tým, že pravidelne investujete do indexového fondu, nenáročný investor môže skutočne dosiahnuť výkon väčšiny investičných profesionálov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, NYTimes

Facebook komentár