Čína je pripravená predbehnúť USA, ako najväčšieho svetového trhu s pivom (pokiaľ sa jedná o hodnotu) do roku 2017. S týmto vyjadrením prišla správa Euromonitor International.

Druhá najväčšia ekonomika na svete je už z hľadiska objemu najväčším pivným trhom na celom svete, kde je spotrebovaný viac než dvojnásobok pív v porovnaní s USA (v 2013). Ale teraz Čína mieri na jej novú prvú priečku, pokiaľ sa jedná o hodnotové vyjadrenie.

Súvisiace: Koľko hodín vo svete treba pracovať ku kúpe piva

V minulom roku, hodnota čínskeho trhu s pivom dosiahla 79 percentnej veľkosti trhu USA. Euromonitor predpovedá, že do roku 2017 by toto číslo malo porásť o 45 percent, čím sa z Číny stane svetový líder v oblasti (hodnoty) predajov.

Amin Alkhatib, analytik zo sektora alkoholických nápojov spoločnosti Euromonitor poznamenal: “Boom v Číne na trhu s pivom je vďaka mnohým makroekonomických a demografických faktorov.”

Jednorazové príjmy v Číne by mali podľa predpovedí v rokoch 2013-2018 vzrásť v dvojciferných hodnotách, čo znamená, že viac ľudí si bude môcť dovoliť pivo, zatiaľ čo populácia ľudí, ktorá môže začať legálne piť alkohol zaznamená rýchlejší rast ako USA (počas rovnakého obdobia).

Cena piva by sa v Číne mala aj naďalej vyvíjať priaznivo, keďže ceny sú stále dostupnejšie a spotrebitelia začnú dávať prednosť vynikajúcim značkám.

Podobne ako bude vidno nárast príjmov z týchto nových spotrebiteľov a lepších makroekonomických podmienok, spoločnosti zo sektora piva môžu začať viac povzbudzovať spotrebiteľov, aby si ho kupovali stále častejšie.

Euromonitor ďalej uviedla: “V roku 2013, ležiak v Číne tvorili 82 percent celkových objemov predajov piva, v porovnaní s 25 percentami v USA, čo poukazuje na významný potenciál pre prémiový segment piva v tejto krajine.”

Euromonitor zdôraznila, že nadnárodné pivovarnícke spoločnosti SABMiller a Carlsberg, sú vhodne pripravné na to, ako zarábať na raste segmentu prémiového piva, ale dodal, že pivovary by nemali zamietať pokračujúci potenciál ležiaka.

Súvisiace: Krajiny, ktoré pijú najviac alkoholu + Mapy

Alkhatib dodal: “So stále sa zvyšujúcou dostupnosťou – ako v centrách, tak aj mimo mestských centier a s rastúcim prenikaním do maloobchodných kanálov, môžu celosvetové pivovarnícke spoločnosť zachytiť spotrebiteľskú základňu v jednotlivých provinciách Číny, ktoré bola predtým mimo ich dosahu.”

Snow patrí medzi najobľúbenejšiu značku piva v Číne, nasledované značkami Tsingtao, Yanjing, Harbin a Laoshan.

Medzitým, čo sa týka predajov, China Resources je najväčšou spoločnosťou piva v tejto krajine, nasledovanou Tsingtao Brewery, ďalej belgickou Anheuser-Busch InBev, Pekingskou firmou Yanjing a dánskej pivovarníckej spoločnosti Carlsberg.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár