Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Ak sa vydáte do obchodu Apple Store, s cieľom kúpiť si iPhone 7 s úložným priestorom o rozsahu 32 GB, Apple Vám zaúčtuje 649 dolárov.

Podľa odhadu výskumnej spoločnosti IHS, ktorá skúmala najnovší telefón spoločnosti Apple uviedla: “Výroba tohto zariadenia stojí len 224,80 dolárov, po započítaní výrobných nákladov v hodnote 5 dolárov.

IHS skúmala aj výrobné náklady minuloročného modelu iPhone 6s, kde náklady na materiál odhaduje na 211,50 dolárov, čo naznačuje, že výroba tohtoročného modelu je nákladnejšia. IHS odhaduje náklady na materiál pre väčší iPhone 7 Plus.

V prípade, že odhad je presný, naznačuje to, že vyššie náklady na materiál by mohli zasiahnuť legendárne (v sektore spotrebnej elektroniky) ziskové marže spoločnosti Apple.

Za posledný štvrťrok, Apple zverejnila úroveň svojej hrubej marže na úrovni 38% a ázijskí dodávatelia spoločnosti Apple v poslednej dobe prišli s protestami, čo komplikuje situáciu spoločnosti Apple.

Súvisiace:
iPhone 7: Čo sa stane s akciami Apple pred a po jeho predstavení
Zmena celkových tržieb spoločnosti Apple – od iMac po iPhone

Časť nárastu možno pripísať skutočnosti, že Apple je teraz vrátane 32 GB úložného priestoru na základnej úrovni, ktorý na predávaný iPhone stojí 16,40 dolárov. Medzi ostatné drahé komponenty patrí čip, ktorý sa odhaduje na 26,90 dolárov, displej je za odhadovanú cenu 43 dolárov, ako aj dve kamery pri použití prístroja, ktoré by mohli stáť 19,90 dolárov.

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple Tim Cook v minulosti kritizoval vysoké odhady nákladov. V roku 2015 poznamenal, že “nikdy nevidel nikoho kto by sa presne priblížiť v odhadoch k realite.”

Odhady IHS neberú do úvahy niekoľko rôznych nákladov, ktoré sa dostanú do konečnej ceny modelu iPhone, vrátane skladovania, výskumu a vývoja a uvádzania na trh.

Tu rozpis nákladov IHS podľa jednotlivých zložiek: 

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: IHS

Facebook komentár