Akcie spoločnosti Netflix v prepade.

Akcie spoločnosti Netflix v prepade.

Akcie spoločnosti Netflix po vyhlásení výsledkov, po riadnom obchodovaní prepadli až o 11%, keď vo svojej správe o príjmoch za prvý štvrťrok ohlásili veľkú stratu v raste počtu predplatiteľov. Spoločnosť tiež uviedla, že v súčasnom štvrťroku očakáva navýšenie počtu predplatiteľov približne len o 1 milión.

Tu sú kľúčové čísla:

  • Zisk na akciu (EPS): 3,75 dolárov oproti 2,97 dolárov podľa priemerného prieskumu analytikov oslovených spoločnosťou Refinitiv
  • Príjmy: 7,16 miliárd dolárov vs. 7,13 miliárd dolárov (Refinitiv)
  • Celosvetovo platené čisté prírastky predplatiteľov: 3,98 milióna oproti 6,2 milióna (očakávania podľa prieskumu Factset)

Spoločnosť Netflix vo svojom liste k akcionárom uviedla: „Veríme, že rast plateného členstva sa spomalil najmä kvôli veľkému pokroku čo sa týka pandémie Covid-19 v roku 2020 a slabšiemu obsahu v prvej polovici tohto roka, z dôvodu oneskorenia produkcie pre pandémiu.“

Graf: 2017-2021 Rast počtu predplatiteľov spoločnosti Netflix
Netflix-ohlasuje-dramaticke-spomalenie-rastu-predplatitelov-graf

Netflix sa aj naďalej drží od konkurencie, vrátane Disney – Disney + a Hulu, HBO Max od AT&T, Apple TV +, Amazon Prime a Comcast.

V správe spoločnosť ďalej uviedla: „Neveríme, že by sa intenzita konkurencie v tomto štvrťroku významne zmenila, alebo že by sa jednalo o podstatný faktor odchýlky, pretože tieto výsledky sa vyskytli vo všetkých našich regiónoch.“

Spoločnosť Netflix tiež predpokladá, že sa jej obsah v priebehu roka vráti na obrazovky, po oneskoreniach produkcie spôsobených pandémiou Covid-19.

Firma ďalej uviedla: „Ako sme už uviedli skôr, oneskorenie produkcie z dôvodu pandémie Covid-19 v roku 2020 povedie k tomu, že výkon roka 2021 bude mať väčšiu váhu v druhej polovici a bude mať za následok vrátenie počtu predplatiteľov.“

Spoločnosť uviedla, že produkcia je pozadu a beží na takmer všetkých jej hlavných trhoch. Pokiaľ to bude pokračovať, Netflix uviedla, že očakáva, že tento rok utratí za obsah v hotovosti viac ako 17 miliárd dolárov.

Tržby spoločnosti medziročne vzrástli o 24% a boli v súlade s prognózou na začiatku štvrťroka. Taktiež čelili silnému úderu čo sa týka príjmoch, v porovnaní s odhadmi Wall Street.

Netflix taktiež schválil program spätného odkúpenia s cieľom spätného odkúpenia kmeňových akcií až do výšky 5 miliárd dolárov, počnúc rokom 2021 bez stanoveného dátumu ukončenia. Skupina očakáva sa, že sa začne realizovať v tomto štvrťroku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár