Morgan_Stanley_Netflix_ma_svoj_potencial_este_pred_sebou_top

Benjamin Swinburne z banky Morgan Stanley, ktorý je jedným z najväčších býkov (optimistov) na Wall Street, poznamenal: “Netflix nie je dokonca ani v blízkosti svojho potenciálu rastu.”

Swinburne si myslí, že spoločnosť Netflix je “stále v počiatočnom štádiu celosvetového prijatia”, pričom ako jednu z kľúčových oblastí rastového potenciálu poukazuje na značne nevyužitý medzinárodný trh.

Morgan_Stanley_Netflix_ma_svoj_potencial_este_pred_sebou_graf
Spoločnosti Netflix však problémom občas čelí. Koncom marca bola pod tlakom z toho dôvodu, ako prezident Donald Trump oznámil plány na zrušenie čínskych investícií do amerických technologických spoločností. Taktiež čelili vplyvom v dôsledku škandálu spoločnosti Cambridge Analytica, okolo spoločnosti Facebook. Akcie spoločnosti Netflix celkovo z rekordných maxím, na hodnote 334 dolárov poklesli o viac ako 10% k súčasnej cene – 298 dolárov.

Ale Swinburne poznamenal, že je treba byť trpezlivým, keďže svoj plný potenciál nedosiahla. Akcie spoločnosti Netflix podľa neho dosiahnu cenový cieľ vo výške 350 dolárov a cieľový scenár v prípade pozitívneho vývoja drží na hodnote 440 dolárov, pričom oba sú oveľa vyššie ako konsenzus Wall Streetu, ktorý sa nachádza na úrovni okolo 288 dolárov.

Netflix má zhruba 120 miliónov predplatiteľov, ale celkový adresovateľný trh pre video streaming je oveľa väčší – Swinburne ho odhaduje na viac ako 660 miliónov. Hovorí, že v spojení s históriou spoločnosti Netflix, ktorá sa úspešne rozširuje na širokú škálu trhov, je budúcnosť spoločnosti naozaj optimistická.

Z týchto 660 miliónov adresovateľných účastníkov Swinburne verí, že spoločnosť Netflix do roku 2028 zachytí viac ako 300 miliónov. To by predstavovalo jednu tretinu celosvetového pripojenia v porovnaní s približne 20%, ktorá sa spoločnosti Netflix podarilo zachytiť doteraz.

Súvisiace:
Netflix zaznamenal zvýšenie počtu predplatiteľov aj ceny akcií
10 ročné zisky z investícií do akcií spoločností Apple, Amazon či Netflix

Jedným z dôvodov, prečo si Swinburne myslí, že Netflix z toho trhu získa takmer polovicu, nie je len kvôli vynikajúcemu vnímaniu značky ako vodcu v oblasti filmu, ale aj kvôli obsahu, ktorý dokáže pohltiť. Swinburne identifikoval “schopnosť spoločnosti Netflix udržiavať exkluzívnu ponuku obsahu, na odlíšenie produktu od konkurentov a v menšej miere aj úspech pôvodného programovania” ako aj “kľúčové hodnoty”. Netflix je známou pre víťazné ponuky u najlepších pôvodných producentov obsahu, ktorí vytvárajú nový obsah výhradne len pre jeho platformu.

Swineburne tiež poznamenal, že nezabúda na trhy, ktoré dostali Netflix tam, kde je dnes. Poznamenal: “Na mnohých starších trhoch spoločnosti Netflix, aj naďalej zostáva veľká príležitosť, o čom svedčí aj pokračujúci silný rast v USA.”

Akcie spoločnosti Netflix v roku 2018 vzrástli o 46%.

Morgan_Stanley_Netflix_ma_svoj_potencial_este_pred_sebou_graf_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MorganStanley, MarketWatch

Facebook komentár