Predplatitelia_spolocnosti_Netflix_mimo_USA_dominuju_rastu

Zahraničným aktivitám spoločnosti Netflix sa darí a malo by to byť lepšie.

Streamingová spoločnosť v poslednom štvrťroku navýšila počet medzinárodných (zahraničných) platiacich zákazníkov o 7,31 milióna, čo predstavuje 83 percent z celkového počtu nových členov. Zahraničný podiel je čoraz väčší, pretože v USA je aktuálne stále ťažšie nájsť nových zákazníkov.

V priebehu posledných dvoch rokov pomerne klesá percento zahraničných predplatiteľov, od zákazníkov narodených v 70. a 80. rokoch. Zahraniční predplatiteľa v súčasnosti tvoria väčšinu zákazníkov spoločnosti Netflix – na konci roka 2018 sa jednalo o 58% podiel. A spoločnosť založená v Los Gatos, v štáte Kalifornia predpokladá, že zahraničné trhy (mimo USA) budú nakoniec predstavovať až 90 percent jej zákazníckej základne.

Súvisiace: 
Netflix predstavuje interaktívnu epizódu seriálu ‘Black Mirror’
Netflix vo Francúzsku zdvojnásobuje investície

Graf: 2017-2019 Rast počtu predplatiteľov spoločnosti Netflix – USA vs. Zahraničie
Predplatitelia_spolocnosti_Netflix_mimo_USA_dominuju_rastu_graf

Výsledky štvrtého štvrťroka, ktoré boli zverejnené v utorok, ukázali, prečo je medzinárodná (zahraničná) sila kľúčová pre budúcnosť spoločnosti Netflix. Zatiaľ čo celkové tržby sa navýšili o zdravých 27 percent na 4,19 miliardy dolárov, jednalo sa nižšie výsledky ako priemerná predpoveď vrámci odhadov analytikov z Wall Street a prognóza pre súčasný štvrťrok bola tiež pod prognózami. To spôsobuje ešte väčší tlak na hľadanie nových členov mimo Severnej Ameriky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár