Netflix_predstavuje_interaktivny_epizodu_serialu_Black_Mirror

Streamingový gigant Netflix predstavil nový interaktívny seriál, ktorý umožňuje používateľom vybrať si, ako sa príbeh vyvíja a končí.

V Kalifornii odhalili predĺženú 90-minútovú epizódu britskej televíznej série “Black Mirror”, ktorá predstavila novú technológiu.

Keď sa k epizóde pristupuje z počítača poprvýkrát, krátky výukový program vysvetlí divákom, aby “v blízkosti ruky mali myš alebo trackpad”, pretože v priebehu sledovania sa zobrazia rôzne možnosti dejov.

Netflix_predstavuje_interaktivny_epizodu_serialu_Black_Mirror_1

Divákom sú ponúkané jednoduché voľby ”Áno” alebo “Nie”, čo sa týka možností, ktoré by mohli nastať v nasledujúcich častiach.

Spoločnosť Netflix tiež uviedla, že ak by používateľ zastavil seriál a rozhodol sa pokračovať od začiatku, všetky predchádzajúce voľby budú vymazané.

Netflix_predstavuje_interaktivny_epizodu_serialu_Black_Mirror_2

Príbehy “Black Mirror” sa často zameriavajú na obavy súvisiace s prímaním technológií v modernom svete. Najnovšia epizóda “Vyber si vlastné dobrodružstvo” sa nazýva Bandersnatch a sleduje príbeh mladého kodera, ktorý pomáha vytvoriť počítačovú hru inšpirovanú dobrodružným románom.

Súvisiace:
Morgan Stanley: “Netflix má svoj potenciál ešte pre sebou“
Netflix vo Francúzsku zdvojnásobuje investície

“Bandersnatch” je tiež titulom hry reálneho života z roku 1984, ktorá bola vyvinutá pre počítač ZX Spectrum, ale nikdy nebola predstavená verejnosti.

Trailer na epizódu ponúkol náznaky, že sa jedná o významný presun spoločnosti Netflix do interaktívnej televízie, a to tak, že sa objavia titulky “Zmeň svoju minulosť, svoju súčasnosť, svoju budúcnosť”.

V júni 2017 Netflix už skôr vydal detskú animáciu “Puss in Book”, ktorá divákom umožnila vybrať si medzi rôznymi zakončeniami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ZDnet

Facebook komentár