Netflix_kraca_smerom_k_multimedialnemu_imperiu_s_novymi_video_hrami

Spoločnosť Netflix na základe svojich vystúpení predstavuje nové videohry, čím zintenzívnila úsilie ohľadom premeny svojej platformy zo streamovanie na multimediálne impérium.

Stranger Things 3: The Game, titul založený na populárnej sérii pre tínežderov, vyjde 4. júla. Netflix tiež získal licenciu pre hru k svojmu seriálu „The Dark Crystal: Age of Resistance“, (predlohou bol film z roku 1982 od Jima Hensona) ktorá bude debutovať v tomto roku. Spoločnosť samotné videohry nevyvíja ani nevyrába, namiesto toho, sa snaží produkovať licencie na postavy.

Netflix práve začína skúmať možnosti premeny svojich filmov a televíznych relácií na iné produkty a „Stranger Things“ bola v tejto oblasti jej prvým pokusom. Tento seriál je jedným z najobľúbenejších, najmä v USA a medzi mladšími divákmi. Spoločnosť získala licenciu na mobilnú hru v roku 2017 pre „Stranger Things“ a odvtedy sa zaoberá kontraktami na tričká, fľaše Coca-Cola ako aj zmrzlinu v štýle „Stranger Things“. Nová mobilná hra bude predstavenou v roku 2020.

Niektoré z týchto propagačných akcií sú len marketingovými časťami určenými na to, aby smerovali ďalších divákov k pôvodnej sérii. Netflix stále generuje prakticky všetky svoje tržby z predplatného svojej streamingovej služby, ktorá predstavuje najväčšiu platenú online televíznu sieť na svete. Ale aj tovar a videohry by sa mohli stať novými oblasťami toku príjmov.

Súvisiace: Investovanie $ 1000 do akcií Netflix by Vám za zarobilo…

„Očakávaný“ krok

Chris Lee, ktorý má na starosti interaktívne hry v spoločnosti Netflix, počas panela na predstavení videohry E3 poznamenal: “Hľadáme príležitosti pre rozšírenie týchto postáv a filmov do iných médií,” … “Pre mňa to bolo naozaj jasné, pokúsiť sa o túto stratégiu v oblasti videohier.”

Celosvetový predaj videohier v minulom roku dosiahol 40 miliárd dolárov. To je viac, než spotrebitelia minú za vstupenky na filmy.

Hollywoodske štúdiá majú pestrofarebnú históriu premieňania filmov a seriálov na videohry, a dokonca viac v ich premene hier na filmy.

Netflix sa stále nachádza v experimentálnej fáze. Jeho prvé dve hry budú k dispozícii na väčšine hlavných herných konzol, rovnako ako aj osobných počítačoch. Spoločnosť tiež produkuje interaktívne televízne seriály, ktoré kombinujú hry s TV, ako napríklad „Black Mirror: Bandersnatch“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár