Netflix_vo_Francuzsku_zdvojnasobuje_investicie

Streamingová služba Netflix vo Francúzsku plánuje zdvojnásobiť svoje investície a chce vyprodukovať 14 miestnych relácií, čo je dvakrát viac ako bolo predtým plánované. S týmto vyjadrením prišiel výkonný riaditeľ spoločnosti – Reed Hastings.

Hastings neuviedol, aký objem finančných prostriedkov bude spoločnosť Netflix vo Francúzsku investovať, ale pre francúzsku rozhlasovú stanicu BFM Business povedal, že sa jedná o “objem viacerých miliónov eur.”

Súvisice: Morgan Stanley: “Netflix má svoj potenciál ešte pre sebou“

Generálny riaditeľ pre francúzske noviny Les Echos v samostatnej správe uviedol, že americká technologická spoločnosť plánuje v Paríži založiť kanceláriu. Toto rozhodnutie prichádza z toho dôvodu, že počet predplatiteľov sa vo Francúzsku rýchlo rozšíril a aktuálne je ich v tomto “regióne” 3,5 milióna.

Netflix už v minulosti čelil vplyvu francúzskych orgánov ohľadom miestnych predpisov, ktoré nútia vysielateľov platiť dane na financovanie miestnych filmov a sérií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár